Jak se může společnost snažit o to, aby ceny jejich výrobků byly na trzích stejné? Děkuji

Nejlepší odpověď
Pájo

Pokud chce mít společnost pod kontrolou (stejné) ceny svých výrobků, musí vybudovat nebo na svoji stranu ziskat síť spolehlivých a obchodně loajálních prodejců. Těmto prodejcům pak zajišťuje „tak výhodný servis“, že se jim nevyplatí šponovat ceny jen kvůli zisku na výrobku.

Další odpovědi
anonym

Jinak obyčejní trhovci většinou u piva.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kar­tel

Syd

Může nařídit maloprodejci, za jakou cenu (± pár korun) má zboží prodávat.