Avatar uživatele
Michal Kole

Jak se může někdo naučit plavat sám od sebe metodou pokus omyl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jose1f, anonym, petrmej před 4330 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Může- já jsem toho příkladem- v 6 letech mě na táboře hodili do bazénu a jelikož jsem se nechtěla utopit – prostě jsem začala plavat .......
Doplňuji:
ano taky to nedoporučuji, ale bohužel tenkrát se to stalo a já se neutopila

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

To jde snadno. Převážná většina lidí raději zkusí udělat cokoliv, než aby se utopili. Potom z toho může být i správný začátek plavání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jose1f

Mohu uvést vlastní zkušenost. Naučil jsem se plavat sám. Ale nestalo se to na pustém ostrově. Starší kamarádi už plavat uměli. Od nich jsem se dozvěděl, že „voda nese sama.“ Zkoušel jsem to tak dlouho, až k mému údivu jsem skutečně v jednu chvíli zjistil, že splývám. Pak jsem se stal velmi dobrým plavcem (ne závodníkem). Uplatňoval jsem svoji zkušenost a stal jsem se velmi dobrým učitelem plavání. Naprosté neplavce – děti kolem 6 let – jsem dokázal naučit plavat za jedno odpoledne.
Doplňuji:
Metodu ad Hanulka nedoporučuji. Takové zacházení může u slabších jedinců vyvolat doživotní panický strach z vody. Takoví jedinci se potom velmi těžko učí plavat. Praktikuje-li tuto metodu parta nezletilců, je velké nebezpečí, že „oběť žertu“ utone.

Upravil/a: Jose1f

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

a proto stále říkám, že plavat moc neumím a, že sejdeme v Aquparku s Michalem a já budu jen v brouzdališti, mě jako malou kluci topili na kluzkých kládách v rybníku..
dodnes mi to moc nejde :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Abychom se mohli cokoli naučit musíme se tomu mnoho přiblížit chce to praxi a veliké toužení se to naučit a je jedno co se učíme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Metoda pokus-omyl stylem skočit sám do hluboké vody a buď vyplavu nebo je po mně je blbost 😁.
Spíše se zkouší ve mělké vodě různé pohyby rukama nohama tak, aby ses aspoň udržel nad hladinou a pak plaval. Těmito pokusy zjistíš a vyloučíš vše méně vhodné a špatné.
Hlavně se ale musí chtít !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

jde to ale moc se to nedoporučuje,ikdyž já se to tak naučil,když jsem byl malý chodil jsem na rybík na ryby jen s podběrákem a tam sem se plavat také naučil a bez pomoci.Hop ze stavidla do vody,parkát za sebou a naučil jsem se to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek