mokan1

jak se muze lidstvo zmenit

Nejlepší odpověď
arygnoc

10 božích prikázaní

1. prikázanie
málo podstatné

2. prikázanie
málo podstatné

3. prikázanie
málo podstatné

4. prikázanie
Cti otca svojho i matku svoju.

5. prikázanie
Nezabiješ.

6. prikázanie
Nezosmilníš.

7. prikázanie
Nepokradneš.

8. prikázanie
Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.

9. prikázanie
Nepožiadaš manželku blížneho svojho.

10. prikázanie
Nepožiadaš majetok blížneho svojho ani ničoho, čo jeho je.

pre veriacich: položkou „málo podstatné“ som označil pre ateistu ako nepotrebné.
pre všetkých: stačilo by dodržiavať tieto pravidlá ako morálny kódex.

v jednoduchosti krása.
a pravda.

Další odpovědi
marci1

Lidé by se měli mít rádi, vážit si jeden druhého, žít více duchovně a nemyslet jen na peníze a majetek.
Chránit zvířata, přírodu. Nelhat, nekrást, nepodvádět.
Nemyslet jen na sebe, pomáhat potřebným.
Vážit si života a zdraví. 🙂

klob1

Jak může? Přece, že zanikne..
Jinak to není možné, pokud se nedokáže poučit z chyb, které již napáchalo. tak to není možné.
Také jde o to jestli vůbec se chce a má zájem se změnit?
Možná, že když mu někdo ukáže, že to může být výhodnější a lepší a bude mít v tom vzor, tak snad ano..

bluegrassák

Lidstvo nezměníš. Ale můžeš změnit sebe !!!

Hamon

V jakem smyslu? V cem? V co?

Reezo

Nejdřív je třeba se zamyslet co a proč se děje kvulí jakému důvodu. Potom se můžeme zaměřovat jak to zlepšit. Např: peníze celkově ničí společnost. Lidi se nenávidí a závidí kvůli penězům. Dokonce jsou schopný i zabít. Já osobně si myslím, že kdyby se lidstvo odpoutalo od materialistické stránky, tak by se vylepšilo spoustu vztahů jak mezi lidmy tak i mezi státy. Nikdo by neměl tendenci ke korupci a nikdo by nebyl chudej a bez svobody.

gracesabol

myslím že to asi nepůjde ale bylo by to super