slipknotak

jak se muze balena voda zkazit ?

ma datum spotreby ale jak se to zkazeni projevuje ?

Nejlepší odpověď
venkovan

Především žádná balená voda není bez různých bakterií. Jen je jich tam minimální množství pod normou. Ty se tam dostanou jak z podzemních zdrojů jak protékají horninami, tak třeba ze vzduchu při stáčení, z potrubí, z vodojemů i když firmy se snaží dodržet maximální hygienu. A údajně škodlivé látky (na bázi plynů) mohou proniknout i obalem lahví z umělé hmoty a změnit kvalitu vody. To sice nechápu jak a proto víc věřím technologickému znečištění a následně namnožení bakterií špatným uskladnění ve skladech a hlavně obchodech. Neměly by být na světle a v pokojové teplotě.
Jinými slovy pokud balenou vodu, tak od velkého výrobce kde je velké stáčení a vodu která je v obchodě několik dnů po datu naplnění.
A ještě drobnost – vodu která je dovezena z nejbližšího zdroje. Pít karlovarské vody na Moravě a moravské v západních Čechách mi připadá zcestné. Stejně tak jihočeskou v na severu a obráceně. To neplatí pro pítí z léčebných a dietních důvodů.

Další odpovědi
Michal Kole

Bakterie se tam dostanou z vaší pusy, při pití z flašky. Pokud budete vodu skladovat v teple (v místnosti), tak se budou ve vodě vesele množit.

První život vznikl ve vodě a první organismy byli jednobuněčné bakterie.

hanulka11

Ona je ošklivá i když není zkažená
záleží na uskladnění , mnohde ji mají venku nebo v teplých skladech a jak se to pak má dát pít.
Natočte si z kohoutku a pochutnáte si

151kbar151

Odlišná chuť.

elektrikář

Datum spotřeby je garance nezávadnosti. Vlivem skladování se můžou pomnožit bakterie.
Vlivem slunečního světla se mohou porušit barviva.