quentos

Jak se mohou dva právníci přít o tom, zda je určitý čin promlčen, a přitom být každý přesvědčen o své pravdě??

Copak zákoníky nedefinují promlčecí lhůtu dost jasně?

Nejlepší odpověď
beer

Asi mají různý názor na vlastní čin a související okolnosti, dobu ap., tím pádem na promlčen/neprom­lčen..

Další odpovědi
tom004

Ne nadarmo má paragraf tuto značku – § -.Už dopředu napovídá,že se dá ze všeho vykroutit.Není důležitá vina,nebo nevina,ale tučnost konta.A právník paragraf vyloží,tak,jak je právě silné konto případného klienta.

baghira

Samotná lhůta je definovaná jasně, ale můžou se přít o to, od kdy platí, zda byla přerušená a tak. Kdyby bylo všechno jasné, nepotřebovali bychom právníky ani soudy :)

Ing.internet

Hovoří, ale je to složitě napsané a každý případ má jinou promlčecí lhůtu.