Jak se mladý chlapec či dívka uvrhnutý do kláštera maji vyrovnat se sexuální touhou?

To musí být strašný.Ta touha má obrovskou sílu, mladý lidi „potřebujou“, ale oni nesmí.Takový mladý člověk se tam musí z toho hrozně trápit.Co myslíte?

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ sú tam „uvrhnutí“ dobrovoľne, majú tam toľko práce a učenia, že na „hriešne“ myšlienky nebudú mať ani pomyslenie.
Ešte sa nájde človek, ktorý odchádza do kláštora nedobrovoľne, nasilu?

Další odpovědi
arygnoc

veď práve preto sa tam dobrovoľne vrhajú – chcú bojovať s pokušením telesných slastí.
neraz na to doplatia tí najbezbrannejší – deti znásilňované pedofílnymi kňazmi.

:-Q

Roman71

Sexuální potřeby jsou dané Stvořitelem. jak bychom se asi rozmnožovali? Emailem? Kopírkou? Faxem? Nebo dokonce dělením?

Pokud jsou tyto potřeby uspokojované s partnerem opačného pohlaví v manželském svazku, není na tom nic špatného. Ovšem cizoložství (nevěra) a smilstvo (nevázané sexuální chování), to už je špatné.

A kláštery? Tam to druhé zmiňované (smilstvo) bují až běda :)
V nejednom klášteru se našly zazděné dětské kostřičky. Proč asi?

Bible radí (volně citováno):
„Když nejsi schopen udržet své touhy na uzdě, vstup do manželství.“

Nějaký ten „celibát“ nic neřeší, akorát dává prostor pro smilstvo a pedofilii.

mojitek

celibát je pro člověka extrémně nepřirozený.Celý život musí bojovat se svou přirozeností-to ani logicky nemůže dopadnout dobře.Není divu,že je tolik případů úchylek v tomto prostředí-podotýkám,že když se něco na ně provalí tak to je jen špička ledovce,o ostatních případech se ani neví.
Doplňuji:
To je to tady jenom samej náboženskej fanatik ? Nebo napsal jsem snad nějakou lež?