Michal Kole

Jak se Mistr Jan Hus dozvěděl, že má jít do německé Kostnice ?Tehdy asi Česká pošta nebyla.

Nejlepší odpověď
marci1

Posel mu doručil pozvání římského a uherského krále Zikmunda Lucemburského na církevní konzil v Kostnici na hrad Krakovec, kde zrovna přebýval.

Zdroj: http://groundin­gsmagazine.com/wor­dpress/history/jan-hus-a-koncil-v-kostnici/

Další odpovědi
fcoop

Pošta jako taková sice nebyla,ale už tenkrát existovali holubi. To jsou takoví ti s křídlama. Vzkaz se holubovi upevnil na nohu,dostal instruktáž a letěl.

Doplňuji:
isteron – dnes to tak skutečně funguje – s tím domovem. Ale ve středověku --------- to byli HOLUBI. Nebyli zdegenerovaní,ne­byli změkčilí,byli chytří a vyznali se.....
Stačilo mu sdělit jméno,cíl cesty a holoubek vyrazil a vždy uspěl.
Někteří obzvlášť zdatní doručovali i balíky.

krum

Byl tam pozván na koncil. Král Zikmund mu dal ochranný glej, který ho po dobu cesty tam chránil, ale bohužel poté pozbyl platnosti a výsledek snad všichni známe: Hus své učení neodvolal a poté byl upálen, jeho knihy byly spáleny a popel vhozen do řeky Rýn.

isteron

fcoop : poštový holub letí len smerom domov. T.J. najprv by musel niekto zobrať holuba do Kostnice a potom ho vypustiť, aby letel smerom domov, obyčajne za samičkou.
To pozvanie musel doručiť kuriér, pošta nebola, ale kráľovskí a iní šľachtickí kuriéri existovali.