Surkom

Jak se meri Citace pomoci voltmetru?

Dobry vecer, prosim Vas, jak se da namerit kolik ma nacitano citac pomoci voltmetru?

Nejlepší odpověď
orwell

Změřením napětí na jednotlivých výstupech klopných obvodů. Vysoká úroveň (např. +5V) odpovídá „1“ dvojkové soustavy, nízká úroveň (např. 0,4V) odpovídá „0“. Po vypsání takto získaných číslic ve směru MSB – LSB (na 1. místě vlevo bit s nejvyšší vahou, na posledním místě bit s nejnižší vahou) získáš číslo ve dvojkové soustavě příslušné konečnému stavu čítače. Je třeba vzít v úvahu i kód, ve kterém čítač čítá! Takovéto číslo lze samozřejmě převést do desítkové soustavy.

Surkom

Díky moc :) Na internetu jsem to nemohl nikde nalézt. Děkuji ještě jednou :)