výr

Jak se máme zachovat k příteli naší slyšící dcery, který se stydí s námi komunikovat, neboť jsme sluchově postižení?

Jsme normální neslyšící mluvící a dobře se odezíráme z rtů. Dcera nám to sdělila, že možná nepřijedou k nám na Vánoce kvůli „komunikačnímu ostychu“. Nás to hodně vzalo u srdce.

Nejlepší odpověď
ten který je

Nemusíte mu to mít hned za zlé,možná je to stydlivý člověk a má trému.Možná došlo mezi vámi k nechtěnému nedorozumění.

Další odpovědi
poa.li

Řekl bych, že pro toho jejího přítele je to asi dost těžké, pokud nemá zkušenosti s neslyšícími lidmi, bají se, že nebude vědět, jak se chovat, aby se Vás nějak nedotkl. Na jeho místě bych se asi cítil stejně… Možná by nu pomohlo, když mu dáte vědět, že jste připraveni některá jeho případná slova brát s humorem a upřímně mu vše vysvětlíte, protože jste se s tím zcela jistě již mnohokrát setkali. Dodejte mu odvahu…