No Namemer

Jak se mám zbavit strachu z výšek?

Potřebuji poradit. S kámošem chcem dělat free run a jediná překážka,je že mám strach z výšek. Když cvičíme v tělocvničně tak je to v pohodě udělám klidně jakýkoli trik nebo tak i když pod sebou nemám žíněnku.Ale jakmlile jdeme do města tak mám problém jít na dva metry vysoké zídce a to nemám problém skočit do vody z pěti metrů. Prosím o radu jak se tohoto strachu nějak zbavit. Děkuju

Nejlepší odpověď
Led_

najjednoduchšie je nevšímať si rozdiel a vzdialenosť (výšku) medzi vašimi nohami a „miestom dopadu“.
Je to krásna teória, chápem, že každý človek má iný pocit.
Ako deti sme tento pocit trénovali pri lesných hrách, chodili sme po padlých stromoch a tvárili sa, že pod nami je žeravá láva, hlboký kaňon, more so žralokmi a podobne. Naučili sa udržiavať stabilitu a nevšímať si to čo je nižšie než nášlapná plocha. Postupne sme nadobudli odvahu takto chodiť aj vo výškach. Dôležité je ale naučiť sa aj padať, tomu sa nevyhnete.
Raz som videla takéhoto nebojsu – malé dievča tancovalo na balkónovom zábradlí vo výške 4. poschodia a to mi naozaj strachom stislo srdce, hlavne nad nezodpovednosťou rodičov… To dievča potom ešte dlho tancovalo aj na svetových javiskách, ale na balkóne už nikdy.
Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii

Další odpovědi
Drap

Pořádat o pomoc zkušeného psychologa. Sám se člověk podobných věcí velmi obtížně zbavuje.

Led_

Drap.
„Sám se člověk podobných věcí velmi obtížně zbavuje.“ To je pravda, človek v podobných prípadoch potrebuje určitú morálnu i fyzickú podporu.
Skôr než psychológa, by som doporučila poradiť sa s ľuďmi, ktorí pracujú vo výškach.

Led_

No Namemer,
moja rada neznamená, že nemáte mať strach. Kto tvrdí, že strach nemá, je buď nevedomé dieťa, alebo nehovorí pravdu. To má každý, len niektorí sa k tomu nechcú priznať. Ale strach možno prekonať, naučiť sa ho ovládať.