Gweny

Jak se mám zbavit strachu při usínání?

S kamarádkami jsem se koukala na horror a od té doby mám potíže s usínáním. Teď už na horrory nekoukám. Už dřív jsem se občas večer bála,ale teď mám strach každý večer když mám jít spát. Občas se mnou jde spát mamka, ale to je mi trapné, protože už mi je 13 a chci se od rodičů trochu odpoutat. Občas si vezmu slabý prášek na spani, ale ten moc nezabírá, pomáhá jen silný. Poraďte prosím co mám delat, už jsem z toho zoufalá. Chtěla bych být normální jako ostatní holky v mém věku. Předem děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Drap

Nedívat se na horory , před spaním si zacvičit a ujasnit si, čeho se bojíš. Myslíš, že něco z hororu se může stát v běžném životě ?
Pokud nic nepomůže navštiv psychiatra.

Další odpovědi
Kepler

Jak píše Drap, ale jestli je tak hrozné, tak ta návštěva lékaře by neměla být od věci. Existují i uklidňováky. Časem to ale určitě samo přejde.

marci1

Sleduj a poslouchej jen příjemné věci. Před spaním se uklidni, uvař si třeba meduňkový čaj. Zhluboka si dýchej. Pusť si při ulehnutí nějakou relaxační hudbu na příjemný spánek. Představuj si, že ležíš na pláži pod palmami, slunce hřeje, moře šumí. 🙂
Vzor uklidňující hudby : https://www.y­outube.com/wat­ch?v=eCidRemUT­Ko

led

Drap moudře napsal „Nedívat se na horory , před spaním si zacvičit a ujasnit si, čeho se bojíš“. Lepší je vypnout myšlení na hrůzy světa, myslet radši na pampelišky a sluneční dny. Zavři očka broučku a zklidni dýchání, nech si zdát příjemné sny. Lepší knihu před spaním číst, čaj popíjet, tichou hudbu poslouchat, než krev stírat z obrazovky a bát se filmů televizních.

lexx

nesleduj horrory, to jsou nereálné báchorky pro nezletilé k čertu s nima budeš v pořádku