metalavenged

Jak se mám zamilovat?

Nedokážu se zamilovat. Chci rodinu, děti, vytvořit domov (nejsem na holky) a jezdit na dovolené, výlety, stanovat a tak, ale prostě jsem ještě nezažila ten pocit, že to je ONO… to ONO, kdy s tím člověkem chcete trávit více času než je normální. Všechny odmítám, protože nic necítím. Nenašla jsem toho pravého? A kdo našel? Proč se lidi rozvádějí? Spletli se? Na pravou lásku nevěřím. Všechno je náhoda nebo osud. Možná jsem ještě mladá? Mám jednu malou podmínku, která to možná ovlivňuje. Chci s partnerem zestárnout – jako moji rodiče.
Děkuji za radu.
____________
DOPLŃUJI: Prosím pouze o radu, ne o vysvětlení, proč ji nemám. A mají snad všichni pravou lásku? Nezačali jsme s někým chodít s tím, že to je ten pravý a nakonec nebyl? Jsem v manželství s někým jiným, máme děti a jen vzpomínáme na středoškolskou lásku.. Co to vlastně znamená? Že se zamiluju do správného chlapa? Nebo, že ten románek skončí dobře?

Nejlepší odpověď
quentos

To vážně očekáváte „návod“?
Pokud na to nevěříte, tak nenajdete, tudíž zbytečná otázka…

Další odpovědi
Roman71

Máš spoustu otázek, ale odpovědí by bylo ještě víc..

Páry i manželství se rozvádějí (rozcházejí) většinou proto, že byli do partnera slepě zamilovaní. Když zamilovanost odezněla, přišlo prozření a otázka typu:
„S kým jsem se to dal(a) dohromady?“

Chyba nastává už na počátku vznikajícího vztahu. Většina lidí dnes hledá partnera „srdcem“, dá víc na city než na rozum a později přichází nepříjemné rozčarování. Pokud chceš opravdu trvalý vztah a milujícího partnera, dej víc na rozum, srdce se později přidá samo a pochopíš, že to byla rozumná volba. Chce to, abyste oba ctili stejné morální zásady a pokud možno měli podobné životní cíle. Jinak riskuješ, že bude docházet ke zbytečným hádkám, popřípadě pravému opaku v podobě takzvané „tiché domácnosti“. Ani jeden extrém vztahu neprospívá a „zpestřování“ vztahu nevěrou už vůbec ne.

Kdybych já osobně hledal „tu pravou“, dodnes bych nebyl ženatý a dost možná bych neměl ani děti. Jak říká jedno přísloví: „Neposuzuj knihu podle obalu“. I když se ti někdo líbí, ještě nevíš, jaké má vlastnosti a to by mělo hrát při výběru partnera hlavní roli. K tomu je opravdu zapotřebí čas a dát víc na rozum než na (po)city.

marci1

To se nedá-zamilovat se teď. Nepíšeš kolik je Ti let, ale věř, že většina z nás si to také kdysi myslela:že ten pravý pro nás neexistuje. A najednou se objeví, je tu a je to ten pravý pro Tebe. Pokud budete oba dva rozumní, tak se Vám potom povede i spolu zestárnout. 🙂