p.XY

Jak se mám zachovat ve sporu s manželem o jeho „potřebu“ tetovat se?

Jsme spolu 28 let a 26 let jako manželé. Před třemi lety si manžel nechal udělat kérku. Věděl, že se mi tetování nelíbí, ale stejně si ho nechal udělat, ale aspoň mi slíbil, že zůstane u jednoho. Před dvěma lety začal mluvit o dalším a posledního půl roku nemluví téměř o ničem jiném a navíc se mu podařilo pokazit už dvoje Vánoce, protože prý očekával jako dárek ODE MNE poukaz na tetování. Nechápe, že když se mi to opravdu protiví, tak mu asi takový dárek dám jen těžko. Nedokážu mu vysvětlit, že je mi to prostě nepříjemné – jeho ruky, kde má kérku jsem se snad ani nedotkla, sedám si tak, abych se na ni nemusela dívat. Samozřejmě od té doby, co jí má, frčí trika bez rukávů. Vím, že je důležité, jaký je člověk uvnitř, ale funguje i fyzická přitažlivost. Jsem opravdu, tak povrchní, když chci, aby dodržel slovo a aby pochopil, že mi vadí, že si jde za svým přes mrtvoly?

Nejlepší odpověď
anonym

Máš jedinou možnost – zachovat se tak, jak to cítíš. Taky se mi tetování nelíbí a nedokázala bych to u partnera tolerovat. Netuším, jak bude Tvůj postoj manžel ochotný respektovat, ale nejspíš příliš ne. Ustoupila jsi jednou a on to bere tak, že si zase své prosadí. Moc Ti přeju, aby manžel Tvůj postoj pochopil a respektoval ho. Povrchnost to není. Tetování jde také brát jako „sebepoškozování“. Nikde není psáno, že se všem musí líbit.
Zřejmě budeš muset ven s pravdou, že je Ti tetování bytostně odporné. Pokud to nepomůže, tak jsem s rozumem v koncích.
Mám zkušenost s podobně neoblomným člověkem, jenže já za něj nebyla vdaná a stačilo říct sbohem.

Další odpovědi
Damiana

To, co dělá tvůj muž je něco podobného, jako rebelské chování vůči matce – ne partnerce. Evidentně je mu dost jedno, že se ti hnusí, a to je zásadní chyba. Ve vztahu by to mělo fungovat tak, že chce být jeden pro druhého přitažlivý a ne se mu záměrně zošklivovat (když ví, že ti to vadí!)
Podobný případ, který popisuješ, jsem zažila před lety. Paní nesnášela tetování a vzala si muže, který si ho moc přál. V prvotní zamilovanosti mu „dovolila“ takový ten ohavný pásek kolem paže. Doufala, že bude mít pokoj a dovedla to „přehlédnout“. Pak zamilovanost opadla, ale on se najednou začal měnit. Rozhodl se hrát po večerech v metalové kapele, toužil po drsném vzhledu. Jeho žena ho najednou nepoznávala. Dalo by se říct, že to začalo malou kérkou – ale už tehdy muselo být jasné, co ho bere. Je to touha, bažení, závislost. Stejně jako nezůstane u jedné facky, ani u jedné skleničky. Pán si i přes její protesty nechal potetovat celou ruku (takový ten barevný rukáv) a nechal si propíchnout obočí kovovou „ozdobou“. Rozvedli se. Ona si s ním nemínila dělat ostudu ve společnosti, on si nedal říct a dal přednost sebezohavání. Zhnusil se jí jako muž – což je pro vztah konečná. Paní je dnes – v myslím – příjemném vztahu a onen „krasavec“ je „ozdobený“ i na zádech, na druhé ruce, na kloubech prstů, na lýtku a propíchnutý má i jazyk, v uších „tunely“ atd. Je mu nějak kolem padesátky a je pochopitelně sám…
Chápu, že ti to vadí, také bych nesnesla muže s tetováním, je mi to velice odporné, ale jestli se chová jako malé dítě, tak se zachovej jako máma. Ostatně – po tolika letech na to máš snad i „právo“. Zakaž mu to. Ale jestli tě poslechne, to je jiná věc…
Další věcí je, jestli chlapík není ve věku, kdy mu „ruplo v kouli“ a chce dohnat divoké mládí. Nebo jestli ho někdo (nějaká!) nenavádí…
Doporučila bych Vám společnou návštěvu manželské poradny, občas zabere, když mu promluví do duše někdo jiný, a vysvětlí mu, že se chová jako blbec.

dyscac

co nějaký kompromis?

že mu pomůžeš vybrat motiv, který by se ti líbil…?
nebo spolu vyberete místo, kdy to nepůjde přes tričko vidět?
atd. atd.

Já osobně jsem se nechal tetovat a až po tom to řekl rodičům. Měli klasické řeči, že vypadám jak kriminálník a že jsem se dobrovolně zohavil apod. Akorát, že po mých argumentech jim to začlo být už jedno aspoň; mám to na boku, takže když mám triko, tak to nejde vidět a navíc nemám žádnou lebku ani nic podobného. Mamka je ráda, že to normálně nevidí, ale třeba jejim kamarádkám se to líbí i babči se to líbí. Ostatní prarodiče nic moc, ale co už. Mám to z osobních důvodů, má to pro mě význam a jsou v tom vzpomínky, které mi nikdo nevezme…

mosoj

Tak kdo je neústupný ty nebo on ?

  1. Tetování se mně nelíbí.
  2. Když už to ale je, nepůjdu se věšet.
  3. Větší šašek kandidoval na prezidenta.

bolak

Otázka je, kam až s tím hodlá zajít a co všechno jseš ty ochotna tolerovat. Taky záleží na tom jestli on skutečně ví jaký na to máš názor, jestli si nemyslí, že ho chceš jenom nějak omezovat, tudíž bych mu to bejt tebou řekl na plný pecky: „Tetování nesnáším, hnusí se mi to, tvojí potetovaný ruky se štítím a zvedá se mi žaludek při pomyšlení, že na tvým těle přibude něco dalšího takovýho…“

A pokud je mu jedno, že se ti tím jako člověk zhnusí a přesto co mu řekneš si nechá udělat další „malůvku“, tak to o něčem vypovídá. Pak jedině zbalit kufry a jít, a počkat jestli mu to samo dojde, jestli je mu přednější počmáraná kůže nebo ty.

Hlavně to s těma hádkama moc nepřehánějte, a nenech si vyprovokovat k nějaký tetovací pomstě :) Taky se to občas stane..

http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=1&cad=rja&ved­=0CDAQFjAA&ur­l=http%3A%2F%2Fwww­.super.cz%2F6985-australan-vytetoval-kamaradovi-po-hadce-na-zada-obri-penis-dostal-rok-natvrdo.html&e­i=_FwQUaalL4KA4gTP94A­I&usg=AFQjCNEK­cmz-1-HBj1nHUIq_NtAh­t3Ge6A&bvm=bv­.41867550,d.bGE
http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=2&cad=rja&ved­=0CDUQtwIwAQ&ur­l=http%3A%2F%2Fwww­.stream.cz%2Fu­servideo%2F534167&e­i=_FwQUaalL4KA4gTP94A­I&usg=AFQjCNFMYq3gpZ­gA8qo-zuVHbmo1P0Sek­Q&bvm=bv.41867550,d­.bGE

p.XY

Já jsem to netolerovala, byla jsem postavena před hotovou věc. A že tetování je mi odporné on ví, kolikrát se urazil, když jsem mu naznačila, že se na tu kérku nechci dívat. I když to další doteď nepodstoupil, tak o tom pořád mluví, mě to stresuje a hádáme se kvůli tomu. Prostě nechce ustoupit a moje argumenty bere za povrchní.

Damiana

Já se ti ani nedivím, a rozumím tomu, jak tě to vytáčí. Měla jsem i případy, kdy si chlapi naopak nechali tetování kvůli partnerce odstranit, ale to bylo vždycky v začátku. Nedělej scény, k ničemu to stejně nepovede, protože tím, že se začneš hádat, dávaš najevo nejistotu. Vezmi ho do poradny. Přeji ti, aby to vyšlo:-)