Avatar uživatele
VampGirl

Jak se mám zachovat, když mi někdo oznámí, že mu v rodině někdo umřel?

Už se mi to stalo a nevěděla jsem, jak správně zareagovat. Jestli dotyčného nějak utěšit nebo o tom raději nemluvit…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4821 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

říct mu že je ti to líto,popřát soustrast,a pokud ucítíš že dotyčného to hodně bolí,zkusit ho utěšit,dobrým slovem a pochopením určitě nic nezkazíš

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Řekla bych mu/jí že je mě to moc líto a že cítím s ní/nim a snažila bych se ho uklidnit a protože vím jak je to těžké když stratíš někoho nejbližšího tak bych se mu snažila být nápomocná a řekla mu/jí že pokud by mě potřeboval/a že mu kdykoliv pomůžu se vším.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

V takové situaci je někdy každá rada drahá. Někdy je opravdu lepší jen projevit spoluúčast a moc vše neprobírat, protože to může být velmi „živá“ událost. Někdy zas je dobré si s tím člověkem i popovídat o zemřelém, zavzpomínat na společné prožitky apod.
Je to skutečně na té které situaci. Nicméně někdy je lepší méně než více a vyčkat na reakce toho druhého. A jeden můj trapas který vznikl tím, že mne informace o umrtí zcela překvapila a ještě k tomu byla ve chvíli kdy se víc přálo. Takže ve zmatku jsem ze sebe vysoukal – Blahopřeji. Ale rychle jsem vše napravil, omluvil, vysvětlil a šel zalézt do kouta abych se ztratil z očí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek