VampGirl

Jak se mám zachovat, když mi někdo oznámí, že mu v rodině někdo umřel?

Už se mi to stalo a nevěděla jsem, jak správně zareagovat. Jestli dotyčného nějak utěšit nebo o tom raději nemluvit…

Nejlepší odpověď
anonym

říct mu že je ti to líto,popřát soustrast,a pokud ucítíš že dotyčného to hodně bolí,zkusit ho utěšit,dobrým slovem a pochopením určitě nic nezkazíš

Další odpovědi
panenka

Řekla bych mu/jí že je mě to moc líto a že cítím s ní/nim a snažila bych se ho uklidnit a protože vím jak je to těžké když stratíš někoho nejbližšího tak bych se mu snažila být nápomocná a řekla mu/jí že pokud by mě potřeboval/a že mu kdykoliv pomůžu se vším.

venkovan

V takové situaci je někdy každá rada drahá. Někdy je opravdu lepší jen projevit spoluúčast a moc vše neprobírat, protože to může být velmi „živá“ událost. Někdy zas je dobré si s tím člověkem i popovídat o zemřelém, zavzpomínat na společné prožitky apod.
Je to skutečně na té které situaci. Nicméně někdy je lepší méně než více a vyčkat na reakce toho druhého. A jeden můj trapas který vznikl tím, že mne informace o umrtí zcela překvapila a ještě k tomu byla ve chvíli kdy se víc přálo. Takže ve zmatku jsem ze sebe vysoukal – Blahopřeji. Ale rychle jsem vše napravil, omluvil, vysvětlil a šel zalézt do kouta abych se ztratil z očí.