luka

Jak se mám zachovat? Je zaměstnavatel v právu, když mě nepustil na pohřeb babičky mé přítelkyně?

Nejlepší odpověď
standa

V právu je, protože v tomto případě se nejedná o osobu ´blízkou´ a nárok nemáte ani na neplacené volno…

I když pokud se jedná o solidního zaměstnavatele a z vaší strany by se jednalo o ojedinělý požadavek, tak by vaší žádosti o neplacené volno mohl vyhovět.

Pokud už se ale zaměstnavatel vyjádřil, tak vám asi už moc šancí nezbývá. Ještě zvažte možnost požádat o den dovolené.

Případně zaměstnavateli svoji žádost zopakujte ještě jednou a zdůvodněte mimořádným vztahem k zemřelé.

Zároveň zaměstnavateli naznačte, že si své pracovní úkoly, které byste v daný den zameškala, mohla napracovat v jiný den…, např. o víkendu nebo v jinou přesčasovou dobu.