japonec

Má starosta obce, kde žiju přechodně se psem, právo po mně chtít dokladovat, že za psa platím v místě trvalého bydliště?

má starosta obce, kde žiju přechodně i se psem, právo po mně chtít dokladovat, že za psa platím v místě trvalého bydliště?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, má na to právo.

Další odpovědi
Hans51

Starosta je výkonným orgánem obce, takže ano.

=============­=========================
Někteří teoretici finančního práva tento poplatek nazývají „čokelné“.

Kepler

Jestli platíš v místě trvalého bydliště, kde nebydlíš, pak platíš zbytečně. Starostu to vůbec nemusí zajímat. Platit za psa musíš tam, kde pes obtěžuje, starosta na to má právo.

anonym

Ano, na to má plné právo.
Je úplně stejné jako u placení popelnic.Syn bydlí v Praze v podnájmu a každý rok musí on dokladovat, že platí popelnici v Praze ( u nás má stále trvalé bydliště, takže nãm ho počítají, jako osobu v domácnosti).

ivzez

Souhlasím s Keplerem, poplatek za psa byste měl
platit v místě, kde se psem ve skutečnosti žijete.

Požadavek starosty o platbě jinde vnímám jako velkou vstřícnost.
Vůbec by jej to nemuselo zajímat, mohl by rovnou žádat poplatek.