hannka

Jak se mám za 4 dny naučit 40 státnicových otázek?Jestli to někdo víte a poradíte mi,budu vás blahořečit do smrti 🙂

Nejlepší odpověď
venkovan

Každý den jen deset otázek. V čem je problém?
Jo – já zapomněl, že termín státnic byl vyhlášen před xy dny – tedy podstatně dříve než jen 4 dny.

Další odpovědi
Terryle

Dobře si to rozvrhnout (cca těch 10 na den) a dát si pevnej řád – kolik jsem ochotná každé otázce dát – třeba hodinu denně, max. hodinu a půl. A pokud to nepůjde, tak na ni kašlat a jet dál s tím, že TO SI PROSTĚ NEVYTÁHNU :o) Když ti nějaká půjde dobře, tak ji prolítni rychle a třeba se těžší věnuj líp, ale nesmíš se zaseknout na jedné věci půl dne – nikdo ti nezaručí, že to úsilí k něčemu bude (něco prostě nepochopíš, ani kdybys do toho zírala týden, vlastní zkušenost :o) Nikdy nebudeš umět úplně všecko.
Mně hodně pomáhá jen si učivo číst a psát si stručnou osnovu se základníma záchytnejma bodama, o kterých bych mluvila. A barvičky, barvičky, podtrhávat, zvýrazňovat -mám optickou paměť, ale to záleží na každém, jak se mu dobře učí.

Jako podpůrnej prostředek mi pomohl lecitin (tabletky v lékárně nebo je mají i v DM drogerii) – přišlo mi, že to pak do té hlavy prostě leze líp.

A hlavně – NECHODIT NA OTÁZKY, na facebook a na podobný hrůzy. Ideálně vypnout počítač :o) (a nenechat se ukecat tím, že potřebuješ dohledávat informace, slovníky a podobně)