Jak se mám učit na všechny předměty ve škole?

Poraďte mi jak se mám učit na všechny předměty ve škole.Zkoušel jsem všechny způsoby jak se učit,ale ani jeden způsob nefungoval.Napište mi tipy a triky jak se učit na všechny předměty ve škole?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Základ je: Dávat pozor už ve škole!

Jinak já to mám tak, že se učím obvykle až den předem, několikrát si učivo přečtu a hned po každém přečtení se sám vyzkouším (nebo můžeš požádat třeba mamku, aby tě vyzkoušela), zároveň se ho ale neučím zpaměti, ale tak, abych tomu opravdu rozumněl – což mi nedělá problémy, protože si toho hodně pamatuju z hodiny, bez to by mi to asi moc nešlo.

A před písemkou si to ještě přečtu ve škole o přestávce (dávám si sluchátka, aby mě okolní havěť nerušila).

Takto to praktikuju ve druháku na strojní průmyslovce.

Další odpovědi
Sindy

Souhlasím s tím, že dávat pozor ve škole je základ. Já osobně mám ozkoušené vše si nahrát na diktafon a poslouchat dokola do zblbnutí+před sebou papíry a zároveň si to číst( učila jsem se tak i na státnice). Druhé-doplňující je si to přepisovat…

fortin

Měl jsem výhodu že učitel při psaní na tabuli diktoval. Naučil jsem se tedy rychle psát, zároveň si něco zapamatoval. Připravil jsem se až ráno ve škole. A dopadlo to dobře.

afro.minerva

Jediný způsob jaký znám já je, si poctivě psát veškeré poznámky. Tím si člověk dost zapamatuje. Zároveň dávat pozor při hodině a trochu spolupracovat s učitelem. Když něco nechápu, tak se hned ptát. Po příchodu domů si všechno minimálně přečíst. Před každou hodinou si všechno nové a to z čeho hrozí zkoušení o přestávce znova zopakovat. Před velkou plánovanou písemkou, která zahrnuje hodně učiva by jsi se měl opravdu nadrtit. Já to dělala tak, že jsem si učivo rozdělila na jednotlivé dny podle počtu stránek. Každý den jsem se naučila např. dvě stránky a současně zopakovala, co už jsem se učila dříve. Čistě na opakování a omýlání toho, co jsem se naučila jsem si nechala podle času tak jeden nebo dva dny. Takhle je člověk schopnej naučit se brilantně opravdu hodně látky. Jinak bych doporučovala udělat si systém. Jsou předměty, které se člověk musí průběžně doslova drtit, protože mu moc nejdou a jiné jdou skoro samy. Určitě víš, které jsou ty tvé. Taky určitě víš, z čeho ti hrozí zkoušení a kdy bude končit čtvrtletí taky víš. Takže zabrat tam, kde se bude asi zkoušet a před čtvrtletkama a pololetkama. Jinak všechno průběžně a hlavně se snaž si co nejvíc zapamatovat přímo ve škole.