mates1997

Jak se mám stýkat se svým tátou, když mu to jeho manželka nedovolí???

Můj táta se rozvedl s mou mámou a jeho současná žena mu nechce dovolit, aby se se mnou stýkal…
Jeho žena je tak moc neústupná a má tolik keců o spravedlnosti, ale sama není zrovna andílek…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Byla by tu ještě jedna možnost, ale dá se říct, že docela drastická. Zajdi na obecní úřad a tam na sociální odbor-odbor péče o mládež a tam je požádej o to, aby ženě tvého táty domluvili. Pokud by se nepodařilo, mohou i oni podat návrh k soudu (v zájmu dítěte) a ten by rozhodl, že žena tvého otce nesmí bránit ve styku s tebou.
Nejdřív to ale zkus probrat s táto až se s ním uvidíš, aby nebyl naštvaný, že něco děláš bez jeho vědomí.

Další odpovědi
standa

V tomto případě to přeci není vůbec o žádný návštěvě sociálky (jak radí Miroslavst), ale jednoznačně o VŮLI vašeho otce se s vámi stýkat či nikoli…

…buď táta chce nebo nechce, ostatní argumenty jsou jen ZÁSTUPNÝMI důvody.

Vicki

ahoj,to je moc smutné,ale pokud Tě táta chce vidět,tak mu v tom přece nemůže jeho současná žena bránit.TY jsi jeho syn a ona tomu nesmí bránit.

tesss88

jestli má tatka dost vlastního rozumu,tak ji v takovéhle věci rozhodně neposlechne,ona na to nemá právo.měl bys mu to říct!ps:já bych si z takovou pipinou teda poradila:))

lorja

Tvůj otec je dospělý a svéprávný a jeho nová partnerka mu nemůže zakazovat aby se s tebou
stýkal.Záleží jen na něm jak se rozhodne.