cliwe

Jak se mám připojit přes wifi z notebooku k tiskárně a čtečce?Potřebuji router? nebo co mám dělat:

Nejlepší odpověď
Bedy

Buď si kupte Wi-Fi router, zapojte do něj počítač, do kterého je připojena ta tiskárna a připojte se k němu z notebooku přes tu Wi-Fi a v počítači si nastavte domácí skupinu (Start-Ovládací panely-Síť a internet-Domácí skupina), nastavte si tam to sdílení a je to.
Pokud už doma Wi-Fi router (taková krabička s anténou) máte, není co řešit, stačí nastavit jen tu domácí skupinu.

Druhou možností je koupit si Wi-Fi adapter do počítače (je to levnější než router, ale počítač musí být stále spuštěný, pokud chcete, aby Vám Wi-Fi fungovala a je to složitější na nastavení). No a z toho počítače bude zároveň běžný počítač a zároveň Wi-Fi router. Pak už opět stačí nastavit tu skupinu a je to.

Další odpovědi
anonym

Wifi router – a pomocí něj vytvořit vlastní wifi síť, je nejlepší řešení.
Jednorázově je možné vytvořit AdHoc síť pro propojení počítače a tiskárny nebo počítače a čtečky, ale pro opakovaná připojení je to nepohodlné.