Jak se mám postarat o ježka?

Našla jsem na zahradě ježka a vzala ho do sklepa.Jak se mám o něj dobře postarat aby přežil zimu?

Nejlepší odpověď
ten který je

Dám Vám tel.kontakt na spolek – zvíře v nouzi.Tam Vám poradí.Tel.60220507O Je to záchraná stanice,jsou tam odborníci.Jinak si myslím že by se jim nemělo podávat mléko.Přeji mnoho štěstí.

Další odpovědi
Nuk nuk

Úplně ideální bude, pokud se na internetu porozhlédnete po místech, kde se o ježečka postarají podle jeho potřeb.Tam se s nimi asi nejlépe telfonicky spojte a domluvte se s nimi, jak a kdy ježka předat do jejich péče. Také by Vám měli poradit, co´s ním, než jej předáte. Nedávám sem žádný odkaz, protože nevím, odkud jste a kam to máte nejblíže.

Na internetu hledejte hesla „ježčí stanice“, „ježčí útulek“ nebo „ježčí záchranná stanice“.

roxy52

U nás jsme taky našli ježci dva.Nechat si ho přes zimu doma znamená-odčervit ho,odblešit,dát do nějaké krabice ve které bude voda i jídlo pro případ,že by se vzbudil, nejlépe se hodí kočičí granule a kontrolovat,jestli ježek spí,popřípadě doplnovat krmení s vodou.My jsme ježky raději odvezli do stanice pro poraněná zvířata.Přeji mnoho úspěchů a děkuji za NElhostejnost.

HANKAso

Ježci jedí hlavně vlašské ořechy. Přeji mnoho štěstí.

mondule

ahoj,nejlepe bude,kdyz se obratis na nejakou zologickou zahradu,taky jsem mela jezka a tam mi ho vzali.Jinak je to masozravec,takze jsem mu kupovala kocici konzervy a nesmi mliko,davej mu vodu.kdyby si potrebovala vedet vic,tak se ozvi.Jednoho jezka jsem odchovala sama.