partep12345

Jak se mám odnaučit rozmazlenost ? Předem díky

Doplňuji:
Díky moc všem za rady :D :)

Nejlepší odpověď
anonym

Jak jsem psal už v předešlém příspěvku, DŮSLEDNĚ dodržovat příkazy rodičů a nepožadovat po nich žádné úslužky ( což znamená peníze či nějaké výhody, počítač, televize, koupení čehokoliv) za vykonanou práci či příkaz ( v Tvém případě třeba vynést smetí, utřít a uklidit nádobí či srovnat si svoje věci ve svém pokoji,popř. dojít pro drobný nákup).
NETRUCOVAT, NEODMLOUVAT.
Možná, že to je pro Tebe nepřekonatelná věc, ale kdyby rodiče měli více dětí a každé vyžadovalo takový přístup jako jedináček, tak se rodiče z toho zblázní.

Další odpovědi
Lucijej

  1. buď skromnější
  2. buď aktivní – nečekej až kdo ti co řekne nebo udělá za tebe
  3. buď zodpovědnější – žádné já za to nemůžu – to on /ona/ono…

to pro začátek bude stačit…

zjentek

pokud jsi rozmazlenec a chápeš to, boj s tím už jsi z větší poloviny vyhrál

Bedy

Laskavě pokračujte v minulé otázce: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-mam-odnaucit-rozmazlenost-predem-diky

Nevidím důvod, proč zakládat po sobě stejnou otázku

MK44

Těžko se vyjadřovat, když nevím, co za rozmazlenost považuješ. Jak se rozmazlenost projevuje? K tomu, že jsi rozmazlený jsi dospěl sám, nebo Ti někdo říká, že takový jsi? Souhlasíš s ním? Co bys chtěl na sobě změnit Ty sám?

Hakunamatata

Já bych se to neodnaučovala. Ber si od života, když dává…