Kikina08

Jak se mám naučit stojku?

Dobrý den, nevím, jak se mám naučit stojku. Normálně v tělocviku vynikám, navštívila jsem i našeho tělocvikáře, který mi vše ukázal avšak mně to pořád nejde. Zkouším to pořád (i doma). Jak už jsem napsala, tělocvik mi vůbec nedělá problémy, ani gymnastika kromě stojky. Vše mi jde…hvězdy,ko­touly,…
Máte nějaký typ, který bych mohla vyzkoušet? Nechci to řešit nějakou omluvenkou nebo tak. Chci se to pořádně naučit a patřit mezi ty nejlepší. Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Začal bych stojkou za pomoci opory – třeba zdi, nebo partnera. Pak se snažit držet rovnováhu bez té opory – to už vlastně chodíš po rukou. Častým cvičením se dá dosáhnout téměř všeho. Já jsem se takto kdysi naučil po stojce udělat i přemet s rozběhem.

Další odpovědi
Drap

Jedině trenováním. U stojky nejde o nic jiného, než udržet balanc a hlavně těžiště /to máš při stojce zhruba v prostoru kyčlí/ tak, aby bylo na podpěrami, což jsou ruce.

marci1

Tréninkem. Ve zdroji máš návod: 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­how.com/Jak-ud%C4%9Blat-stojku

terry

Většinou se člověk bojí přepdnutí dozadu. Proto začni u zdi a neboj se odrazit.

Kikina08

Děkuji