partep12345

Jak se mám naučit psát slohy ?

Nejlepší odpověď
annas

Nápad, myšlenka, příběh – jejich zpracování by mělo mít úvod, stať a vhodný závěr, u vypravování zápletka atd, stylisticky i gramaticky správně, vyhnout se opakování slov atd.

Důležité je, abyste si uvědomila rozdíly mezi jednotlivými slohovými útvary a postupy. – popis, vypravování x vyprávění, výkladem, úvahou, fejetonem a reportáží a dalšími.

Každý útvar potřebuje něco jiného.. Když něco napíšete, přečíst si nahlas, lépe poznáte, co by mělo být jinak.

Zkuste se podívat do archívu Odpovědí, několikrát jsem vysvětlovala, jak má vypadat popism úvaha i vypravování. Něco jsem našla.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/v-cem-se-lisi-popis-deje-od-vypravovani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-ve-slohu-mezi-vypravovanim-a-popisem-deje
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/fejeton-a-uvaha

Další odpovědi
Fifínek

Myslím, že stačí hodně číst…ono se Ti to pak nějak dostane pod kůži :) ;). Alespoň u mě to fungovalo.

marci1

Jediná rada je : číst, číst, číst a samozřejmě dobrá znalost češtiny.

Bedy

Chce to opravdu číst – ale číst knížky a pak podvědomě to všechno naskočí. Jinak můžeš kouknout po internetu a trochu se inspirovat.

Jsemtady

Vygoogluj si typy slohovych utvaru. Jakoze treba pribeh ma uvod, stat a zaver. Bajka ma na konci pointu. A pak uz jen pis. Pripadne si od kazdeho najdi nejakej priklad a ten si precti. Krom tech casti co tam musi byt jako je ta pointa atp. Uz je to na tve fantazii a jen pozor na chyby.