England1522

Jak se mam naučit Italštinu?

Ahoj, rád bych se chtěl naučit Italštinu pro samouky ale ne tak abych se drtil každý den u učebnic a videích na youtube tak vás se chci prosím zeptat jak se dá naučit snadno Italský jazyk. :) děkuju

Odpovědi
ivzez

Budete si muset vybrat:
Buď se chcete naučit italsky
nebo se nechcete učit.

Obojí nepůjde.

Žádný cizí jazyk se nenaučíte bez učebnic,
poslechu, opakování a sledování původních filmů/videí, …

Pepa25

Tak úplně snadno to nejpůjde (přece jen italština vychází z latiny, která měla gramatiku poměrně dost složitou), ale z vlastní zkušenosti myslím, že klasická Italština pro samouky http://www.le­da.cz/Titul-detailni-info.php?i=433 není špatná …

Kelt

Na učení cizího jazyka bylo vydáno mnoho příruček. Například David Gruber doporučuje takto angličtinu a uvádí vlastní příběh. Jako samouk potřebuješ učebnici, kde je také audionahrávka. Je třeba zvládnout gramatiku a slovní zásobu, to je všechno v knize , hlavně poslouchat a opakovat. Je dobré mít nějakou motivaci a mít italského mluvčího a slyšet co nejčastěji jazyk, třeba písně, filmy atd. Buď si zaplatíš a budeš mít učitele, který tě naučí co je třeba, dá ti základy a měl by tě odnaučit nějaké chyby, nebo to budeš muset dělat sám podle učebnice. Ale učebnici nejde studovat od začátku do konce. Je třeba se neustále vracet, vymyslet si vlastní postup, strategii. Je lepší učit se denně 10 minut, než hodinu jednou za týden. Je pravda, že každá knížka má zajímavé lekce i podle tebe třeba zbytečné, ale zvládnutí učebnice neznamená, že zvládeš jazyk. A konečně existuje skype, kde můžeš najít italského kamaráda.

MK44

Pro Pepu25: Italština sice vychází z latiny, ale jen co se týče slovní zásoby, a to ještě ve velmi zkomolené formě. Italská gramatika je od té latinské velmi odlišná. Jde o zcela jiný systém.