Galax

Jak se mam naučit angličtinu?

Dobrý den, zajímalo by mě jak se mam co nejefektivněji naučit angličtinu. Nyní jsem na SŠ a mam i konverzace s rodilým mluvčím, ale stále se mi nějak nedaří se angličtinu naučit. Již se jí učím 7 let a pořád jí skoro vůbec neumím. Věnuji tomu hodně času. Největší problém mi dělají asi slovíčka, dokážu se je naučit, ale časem (třeba za týden, nebo měsíc) je zapomenu. Na SŠ mam ještě ruštinu a ta mi jde suprově. Nevím kde je problém, angličtinářka je fajn a kromě 4 hodin angličtiny týdně si platím ještě další jednu hodinu jako doučování. Mam dyslexii a dysgrafii, ale nevím jestli to na to má nějaký vliv. Celkem mě to deprimuje. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
quentos

Možná je načase zkusit jinou metodu. V takovéto situaci vidím dvě možnosti:

  1. vyrazit brigádničit do anglicky mluvící země. Metoda poněkud drsná, ale účinná: podobá se situaci, kdy neplavce hodíte do vody a on se sám naučí držet nad hladinou a plavat, aby přežil
  2. vyhledat jazykovou školu vyučující tzv. přímou metodou (Direct Method for English) – tato metoda jako jediná je schopna simulovat prostředí anglicky mluvící země, klade důraz na mluvení (výuka probíhá formou neustálého rozhovoru mezi lektorem a studenty) a učí od první chvíle člověka v cílovém jazyce i myslet. Seznam škol vyučujících touto metodou najdete zde: http://cz.direc­tmethod.eu/sez­nam-skol/

Další odpovědi
Nevíteto?

Napadá mě jenom dívat se co nejvíc na filmy a seriály v původním znění (bez dabingu) 🙂