Levandule

Jak se mam konecne zbavit a dostat z PC pryc: Adware-Bprotect!

Nedavno jsem si stahovala z internetu nejaky program a spolecne s nim se mi do pocitace natahl i tento adware.

Mam nainstalovany antivirus McAfee a ten vzdycky adware zablokuje, kdyz se chce spustit. To se stane denne asi tak 20×, mozna i vickrat, podle toho, jak dlouho pouzivam internet…

Smazat to samozrejme nejde, maximalne to hodit do karanteny, ale porad se to spousti a antivirus mi uz odchytil i trojskyho kone.

Na netu jsem nasla spoustu odkazu k stahnuti programu na odstraneni tohoto adwaru, ale vubec jim neverim, nechci si to jeste zhorsit.

Otazka zni: Co mam delat, kam mam pocitac zanest, do opravny pocitacu asi ne, kdyz jde o software…???? Je mozne se toho zbavit nejak sama?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud jste trošku šikovnější, stáhěnte si AVG Rescue CD a vytvořte si spouštěcí CD.
Stáhněte si to ISO z http://www.av­g.com/cz-cs/avg-rescue-cd
Po stažení si otevřte Váš vypalovací program, například Ashampoo Burning Studio. Tam zvolte možnost Vytvořit/Vypá­lit/Procházet obrazy disků a tma zvolte možnost Vypálit CD/DVD/BD z obrazu disku. Pak už se jen řiďte pokyny.

Pokud nemáte CD mechaniku, tak si můžete vytvořit spouštěcí flešku. Ke stažení z http://www.slu­necnice.cz/sw/avg-rescue-cd/usb-stick/

Potom stačí CD nebo flešku vložit do počítače, počítač restartovat a AVG by se mělo spustit. Pokud ne, tak počítač vypněte a hned po zmáčknutí tlačítka zapnutí počítače držte klávesu F12 nebo F8 – měla by se vyvolat nabídka spouštění, kde zvolíte buď CD-ROM nebo USB. Pak by se mělo AVG nastartovat.
Pak už se jen řiďte pokyny, nezapomeňte si zaktualizovat databázi a spusťte úplnou kontrolu systému.

Potom až dokončítekontorlu a odstraníte všechny infekce, tak nastartujte běžně do Windows a tam spusťte apliakci RSIT. Návod + odkaz ke stažneí najdete zde: http://www.vi­ry.cz/aplikace-rsit/
Oba výpisy, které program vytvoří – tedy info.txt a log.txt, mi pošlete emailem na adresu bedy zavináč outlook tečka cz
Doplňuji:
Případně pokud Vám nepůjde AVG, tak bych použil program Malware Bytes Anti-Malware. Ke stažení z http://www.mal­warebytes.cz/dow­nload/mbam-setup.exe

Proveďte úplnou kontrolu systému. Po dokončení kontroly program vytvoří výpis – ten mi zkopírujte a přepošelete na email uvedený výše (tedy bedy zavináč outlook tečka cz)

Další odpovědi
anonym

Pokud nemáš zdatnějšího kamaráda, který by pomohl, tak odnes do opravny. Technici to odstraní, ale zaplatíš