sberatelka

Jak se mám domluvit se synem, který je vlastníkem bytu, aby mi přispíval na nájem?

Syn je trvale hlášen mimo Prahu. Jsem důchodkyně. Po zaplacení nájemného mi na měsíc zůstane zhruba 4.000Kč. Děkuji
Doplňuji:
Nejde o to zda vlastník bytu má platit nájem nebo né. Syn nebydlí trvale, pouze se vrací 2–3 x do měsíce na výkend. A od října do dubna následujícího roku bydlí zde v Praze. Otázka nebyla proč má nebo nemá platit, ale zda má nebo nemá přizpívat matce na nájem, když má menší důchod.

Nejlepší odpověď
aramah

Jako syn by měl pomoci matce ale chyba se stala už několik let před tímto vaším problémem.....

Další odpovědi
anonym

Z vaší otázky není jasné, zda syn s vámi řije ve společné domácnosti a proč by měl vlastník bytu platit nájem? Budete celou otázku asi lépe formulovat.

Drap

Jedině se s ním dohodnout. Majitel bytu nájem neplatí, naopak ho musí platit ten, kdo v bytě bydlí.

Děda Louda

Nevidím smysl otázky. Jak a proč by měl vlastník bytu platit sám sobě nájem?

anonym

Domluvte se, že v době bydlení u Vás (říjen-duben) bude přispívat 1/2 částkou. Jedná se o spotřebu vody, spol. elektrika apod. Pokud je členem SVJ, tak platí do fondu oprav (kdysi nájem), tím že Vám jej pronajal, tak ve smlouvě jsou určitě uvedené platby

Hlada

Z otázky není zřejmé, co myslíte pod pojmem „nájem“, takže jen obecně.
Pokud jde o SVJ, tak vlastník by měl platit příspěvky do fondu oprav, vy byste měla platit vlastníku nájemné, současně byste měla platit svou spotřebu energií a vlastník také svou, pokud byt částečně používá. Vlastník sám sobě nebude pochopitelně platit nájemné.

Conchus

Paní, špatně jste si synka vychovala, když vám nepomůže. Konec konců, zkuste přestat platit. Uvidíte, co to udělá. Snad mu dojde.

terry

Zkuste mu vysvětlit, že by mohl přispívat aspoň na tu dobu, kdy je u vás. Řekněte mu kontrétní fakta.
Pokud chce, pochopí a přispěje.
Pokud nechce, je chyba jinde.

anonym

taky jsem vlastník bytu a platím