turino

Jak se mam branit proti najemnemu, kdyz nemam najemni smlouvu a majitel chce po mne penize?

Nejlepší odpověď
anonym

Bránit se můžeš tím, že sbalíš kufry.

Další odpovědi
ReHu

A co tam děláš bez nájemní smlouvy?
Kde ses tam vzal?

cukrar

Když nemáte smlouvu, nemůžete platit nájemné a nemůžete tam ani bydlet. Pokud tam bydlíte plaťte nájem
Někde něco píšete špatně.

Drap

Pokud bydlíš, měl bys mít smlouvu, nebo byt vlastnit. Pokud smlouvu nemáš, tak pravidla určuje majitel. Buď mu vyhovíš, nebo se odstěhuješ. Jak prosté.

ivzez

Co znamená obrat „nemám nájemní smlouvu“? Ztratil jste ji?
Nebo skončila doba sjednana v nájemní smlouvě a Vy v bytě bydlíte dál?
Vůbec jste nájemní smlouvu neuzavřel (pak byste tam neměl bydlet)?

ptáč

Pohrozit daňovým úřadem. Možná si pak rozmyslí, jestli ještě něco bude chtít.

Hans51

Jde skutečně o nájem bytu? Protože pokud by šlo např. o nájem movité věci, písemná forma není zákonem vyžadována.