Pokročilý

Jak se mají správně oslovovat středoškolští pedagogové?

Pane učitely/paní učitelko nebo pane profesore/paní profesorko? Předem děkuji za odpovědi. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Středoškolský pedagog = středoškolský učitel = středoškolský profesor.

Správné oslovení by mělo být: "pane učiteli (paní učitelko)", protože profesor je vysokoškolský titul.

Většinou se ale na střední škole užívá oslovení" pane profesore", rozlišuje se tak učitel střední školy od učitele školy základní.

Jak oslovovat učitelel, určitě najdete ve školním řádu.

Těžko se bude někdo na vyuřujícího obracet slovy: " pane středoškolský profesore"...

Další odpovědi:

Bronzový

Na střední ještě paní učitelko/pane učiteli. Kromě toho Prof. (profesor) je titul, jímž 99 % středoškolských učitelů nedisponuje.

Zlatý

Annas to pěkně napsala. Na střední škole se oslovuje pane učiteli/paní učitelko,jen malinko dodám,že na osmiletém gymnáziu se všichni vyučující představili jako profesoři a děti je oslovují pane profesore/paní profesorko.:-)
Doplňuji:
Omlouvám se,nevědomky jsem zkrátila větu,chtěla jsem napsat: Na střední škole se někde oslovuje pane učiteli/paní učitelko,někde pane profesore/paní profesorko,jen malinko dodám,jako např.na osmilet.gymnáziu....

Zlatý

Na průmyslovce jsme vyučující inženýry oslovovali pane inženýre, ostatní pane profesore. Ale to bylo před 35 lety (a místo "pane" se mělo správně říkat "soudruhu", ale většina to měla raději s tím pánem :)) )
Doplňuji:
Syd: pojem "středoškolský profesor" existuje, je to název povolání, a je správné ho používat, i když s akademickou hodností nemá nic společného.

Oslovovali jsme normálně pane učiteli/ paní čelko. :) Profesora jsme vytáhli až na vysoké.

Stříbrný

soudruhu učiteli.....

Zajímalo by mě co by ti odpověděl.

Diskuze k otázce

Zlatý

baghira

Ještěže jde o mluvené, a ne písemné oslovení - pane učitelY by na střední škole nemuseli překousnout :)

Zlatý

annas

Ad baghira, máte pravdu. Vím o tom své.

Zlatý

fcoop

Pro annas - ten "vyuřující" - tak ten mě docela dostal. Hezounké.

Zlatý

annas

:-))

anonym

Jeste ze ne : Vykurujici ! :)
-iv-

Zlatý

annas

To už by bylo horší ... :-))

anonym

:)

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.