HonzikPernik

Jak se má zachovat člověk, který pro něco obětuje hodně času a úsilí a poté stejně neuspěje?

Jedná se o ztrátu času dle mě. Štve mi to a ubírá chuť dělat něco, co předem vím, že asi nedopadne dobře, ovšem dělat to musím.
pane gecco – na co být optimistou, když člověk stejně doplatí na realitu?

Nejlepší odpověď
gecco

…„předem vím, že asi nedopadne dobře“…
No – s takovým přístupem to dobře dopadnout nemůže…
😉
Když něco děláš, musíš být přesvědčen, že to dobře dopadne – prostě to MUSÍ vést ke zdárnému konci…
😉
Anebo to nedělej.
_____________­___________________
Pane HonzikuPerniku – pesimisté musí mít hroznej život…
😉
Já mám vyzkoušeno, že optimismus

  • vede k lepším výsledkům
  • ´nasírá´ pesimisty v okolí

😉

Další odpovědi
jpau

No univerzální rada na to, jak se má „obecný člověk“ zachovat samozřejmě neexistuje, jelikož nejsme „obecní lidé“. Můžu ti říct, jak se v této situaci chovám já: Řeknu si, že jsem debil a měl jsem obětovat víc času a víc úsilí. Samozřejmě to nemusí být správný postup 😉

arygnoc

treba si uvedomiť, že aj negatívny výsledok je výsledok – proste nie je možné, aby všetko, čo ľudia podnikajú, vyšlo.

to by potom bolo milióny víťazov v šprinte na MS, svetových rekordmanov, každý výskum by bol úspešný, každé manželstvo šťastné …

prakticky vzaté, práve tých neúspechov (špatne definované ako >strata času?<) je omnoho viac a práve tie vedú (i u iných) k úspešnému cieľu.

😉

led

Na úspechu sa podpisujú aj neúspechy. Berte to ako fakt. Tiež vo veľa prípadoch, viem na základe skúseností a znalostí, že daná práca, či spôsob práce, nevedie k úspechu, zdá sa byť zbytočný, ale ak to neskusíme, nikdy nebudeme mať istotu, že sme sa o to nemali aspoň pokúsiť. Nech vás poteší, že práve vďaka „neúspešným“ vieme, že musíme voliť inú cestu.

ivzez

Jak se máte zachovat?
„…předem vím, že to asi nedopadne dobře…“
změnit na
„…to by bylo, aby se mi tentokrát nepodařilo!!“ (apod.)

Prostě si nesmíte nechat „ubírat chuť“.

„Chybami se člověk učí“ a já se hrozně ráda učím něco nového.
Všechno, co se mi nepodaří, tak je příležitostí naučit se něco dalšího…

marci1

Tak to v životě chodí. Jednou to nevyjde a jednou zase vyjde. Tak to zažíváme všichni. 🙂

Nevíteto?

Přijmout to, to se tak prostě (někdy) děje hooooooodně lidem.

lexx

změnit profesi nebo na důchod

ReHu

Když víš předem, jak to dopadne, tak to ani jinak dopadnout nemůže.

Každý pokus nedopadne dobře.
Tak to zkus znovu. A znovu. A znovu.

Nevím, o jakém oboru píšeš, ale je dobrá také týmová podpora.