gnr54

Jak se má bránit kamarádka u soudu?

Mojí kamarádku napadla sousedka fizicky i slovně.Ta se bránila a facku ji vrátila.Asi za hodinu přijela policie a sepsala protokol.Potom šla ještě 2× na policii a tam se dozvěděla že sousedka marodila 3neděle.Přitom jsem tam na zavolání kamarádky přijela a koukám od ní z okna a sousedka si mě hned fotila a přitom se vítězoslavně smála.Podle mne si u doktora vymýšlela, nebo to byl její kamarád.Jde u soudu zažádat o jiné vyšetření jiným doktorem? Modřiny žádné neměla.Podle mne bude chtít po kamarádce peníze.Kamarádka v životě neměla s nikým ještě žádný problém.Je s toho velmi špatná.Prosím o radu.Děkuji.

Nejlepší odpověď
atriplex

Aby byl někdo obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a aby to později řešil soud, musí být přizván soudní znalec z oboru zdravotnictví. Ten si vezme policejní (soudní) spis, vyžádá si lékařskou dokumentaci a na základě toho sdělí, zda došlo k ublížení na zdraví či nikoliv. Znalce přibírá policie či soud. Proti jeho závěrům pak u soudu můžete námitkovat, otázkou je, zda to soud vezme v patrnost.