hankaky

Jak se liší rozložení cévních svazků ve stonku a kořeni?

Hledala jsem všude možně a rozdíly mezi rozložením svazků nemohu vůbec najít. Budu vděčná, jestli to nějaký biolog bude vědět. Děkuji všem za odpověď

Odpovědi
arygnoc

nie som biológ, ale logicky predpokladám, že cievne zväzky budú v koreni (koreňovách vláskoch) bližšie povrchu tela koreňa (vlásku) – vstrebávajú živiny (minerály, vodu), v stonku viac pri ose rastliny (pod krycím pletivom) – distribuujú živiny (minerály, vodu).

znie to logicky, ale či to je pravda … (vlasové korene cievnatých rastlín ale tomu nasvedčujú).

;-Q