manykerka

Jak se liší obyvatelstvo jižní a jihovýchodní Asie? Ve kterém státě Asie se setkává nejvíce různých lidských plemen?

Odpovědi
maschin

V jižní Asii (tj. např. Pákistán, Indie) je plemeno europoidní. Patří teda jakoby pod bělochy, ale jsou tmavší, muži většinou nosí vousy. V Jihovýchodní Asii, jsou mongoloidní (žlutí), což jsou šikmoocí, rovné vlasy a menší vzrůst. V JV Asii jsou taky australoidní, někdy považovaní za samostatnou rasu, někdy za součást negroidních. Jsou ještě víc černější než černoši v Africe a Americe. Žijou taky na Srí Lance (tj. Jižní Asie). Záleží pak taky na náboženském složení. V Íránu, Pákistánu, Indonésii převažují muslimové, v Indii hinduisté. V JV Asii (mimo Indonésie) buddhismus. Všude jsou tam různá animistická náboženství u různých kmenů schovaných v džungli.
Doplňuji:
v jakém státě je nejvíce plemen? To fakt nevím, to se asi jen tak nedá říct. Tipnul bych Indii nebo Indonésii, ale nevim

Pepa88

Nejvíce se jich setkává ve státě (i když možná provincii, nějak se v tom neorientuji) Hong-Kong.

Obyvatelstvo se liší ve spouště rysů :) Porovnej si Švéda a Francou, nebo Angličana 😁 Prostě, pro nás relativně nepatrné odlišnosti jsou pro tamější obyvatele daleko zřetelnější… (Mimochodem, pokud chceš Japonce urazit, řekni mu, že je to Číňan – a naopak).