MajaIS

Jak se liší MS Word od Open office writter?

Potřebovala bych poradit, jaký je rozdíl mezi MS word a Open Office… díkas ;)

Nejlepší odpověď
quentos

OpenOffice Writer má oproti Wordu řadu vylepšení … předně umožňuje ukládání dokumentu v nejrůznějších formátech, tedy nejen .doc

Další odpovědi
mosoj

Nejpodstatnější rozdíl je v tom, že dokumenty napsané v textovém editoru Open Ofice org. nejdou otevřít v originálním MS Wordu.
Toto neplatí pro poslední verzi Open Office org.
verze 3.1.1. . Tato verze již umí export dokumentu napsaného v tomto editoru do formátu MS Word. Takto exportovaný dokument již lze otevřít v MS Word.

Otevření dokumentu napsaného v orig. MS Word umí všechny verze Open Office org. i ty starší.
Nejnovější verze Ofice open je GO-00.org.

anonym

MS Office = MS Word + MS Excel + MS PowerPoint + MS Access + MS Outlook

OpenOffice = Writer (obdoba Word) + Calc (obdoba Excel) + Impress (obdoba PowerPoint) + Base (obdoba Access) + Draw (obdoba Cored Draw) + Thunderbird (obdoba Outlook)

OpenOffice je narozdil od MS Office dostupny komukoliv (nejen studentum ale i firmam) zdarma na libovolny pocet pocitacu. Uzivatelske rozhranni programu openoffice se velmi podoba uzivatelskemu rozhranni MS Office, lze je velmi snadno zamenit pod rukama a jen sotva si pri bezne praci vsimnete rozdilu.

Jinak je OpenOffice vice otevreny, podporuje sirsi skalu formatu, bez potizi si poradi s oficialnim ISO normovanym formatem OpenDocument. Sam o sobe dokaze libovolny dokument, tabulku ci prezentaci ulozit ve formatu PDF.

OpenOffice je velmi oblibeny v domacim prostredi a mezi studenty, naopak MS Office si ziskal svoji pozici predevsim ve statnich institucich a na skolach protoze zde si obvykle snadno nechavaji vnutit co jim obchodnik nabidne aniz by nad tim nejak premysleli. Firmy casto nasazuji OpenOffice misto ms office pri racionalizaci svých nákladů.

Zdroj: openoffice.cz

NickD

Stručně:
Open Office je textový program verze zdarma.World je část(Microsoft Office) placené verze – proto má více možností,širší použití a samozřejmě větší podporu a zastoupení i s jinými programy.