rosinka

Jak se léčíte?

Vyléčili jste si nějakou nemoc čistě jenom bylinami?

Nejlepší odpověď
Pájo

Bylinky jsou super, ale jen „dolaďují menší nedostatky“ a disharmonie.
Pokud propuká vážnější onemocnění, jsem zastáncem klasických léků, které při správném užívání mnohonásobně převažují případné nežádoucí účinky – ty se navíc u mnoha pacientů VŮBEC NEVYSKYTUJÍ. je u nich garantována jakost i požadovaný účinek.

Takže, abych odpověděl přesně.. ne nevyléčil jsem si žádnou NEMOC jen čistě bylinkami.

Víte v čem vidím hlavní „problém s dnešními bylinkami“, které se hojně prodávají mimo lékárny? Je to právě problém v kvalitě dané rostlinné drogy. Stačí chybná doba sběru (jiný/nízký obsah účinných látek v rostlině), nevhodná lokalita (sběr u silnic, u průmyslových zón), špatný proces sušení (obsah plísní a houbových spór)… a je to problém.
Doplňuji:
Dříve kvalitu rostlinných drog hlídaly státní instituce a kvalita bylin byla garantována a zkoušena.
Jinak nic proti bylinkám, vždyť řada účinných látek pro léky se i dnes získává polo-synteticky z rostlin (izolováním z pletiv a orgánů) a následně se vyčistí a jinak upraví, protože syntéza některých látek je tak náročná, že by se to nevyplatilo nebo se to prostě ještě nasyntetizovat ne­umí.

P.S.: Deli, co Vám konkrétně na tu migrénu z homeopatik zabírá. Díky za info.

Další odpovědi
Deli

Migrénu – homeopatiky.

Zplic

http://www.gw-int.net/ Tato stránka vypovídá za celé mé léčení. Snad vás inspiruje.