Podvodnik12

Jak se křesťanství dokázalo obratně vyrovnat s kultem matky ?

Jak se křesťanství dokázalo obratně vyrovnat s kultem matky ? Mám to za úkol z dějepisu, ale v učebnici to vůbec není. Vím o kultu a o křesťanství několik informací, ale na otázku neumím odpovědět. Prosím o stručnou odpověď a předem děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si pročst informace v odkazu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­ria_%28matka_Je%C5%BE%­C3%AD%C5%A1ova%29

V jednotlivých křesťanských církvích se pohled na Marii různí. Jednotné jsou v názoru na Mariino panenství. Často se také používá pro označení Ježíšovy matky výraz Panna Maria. Kritickým zkoumáním Mariiny postavy se věnuje zvláštní oblast teologie, zvaná mariologie.
atd.