Mirdas

Jak se koukáte na prvomájové průvody ?

Zůčastnili by jste se s mávátkem v ruce, láskou v srdci a radostnou jiskrou v oku poviného průvodu s organizovaným provolávání sláva vedoucí straně a bratrským národům, nebo by jste se jen zúčastnili aby jste nedali " pozorovatelům " důvod řešit vaší neposlušnost a neobjevil se záznam v osobních papírech ?
Doplňuji:
jirkajirka:

kolik si myslíte že mne je let že mne tykáte?
Žádný pan učitel mne to vyprávět nemusel neboť si tu dobu moc dobře pamatuji a tenkrát si nechali říkat soudruzi učitelé.

Tu dobu zde nechci rozvádět, jen jsem se ptal na názor .
Proč se do odpovědí pletete, zda nemáte k otázce odpověď?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jako děti a puberťáci jsem prvomájové průvody a všechno kolem toho přímo milovali. Houby jsme se starali, co znamenají různá hesla a o nějaké straně či bratrských národech jsme neměli ani páru. Hlavně, že byla legrace a uměli jsme si to krásně užít. Ach jo … 🙂

Další odpovědi
mosoj

Tak za 1.
Svátek je mezinárodně uznávaný. Každý si slaví to co je mu nejbližší.
2. Pokud si pamatuji tak nikdo moc nevykřikoval, alespoň posledních několik desítek let před převratem, ale to určitě znáš, že ?
3. Je to mimo jiné svátek práce a řekni to dnes někomu. Nejspíš dostaneš přes hubu. ¨
4. Ten projev se dal překousnout, ani jsi ho poslouchat nemusel. Pak už byla jenom zábava a nikdo nikoho nevraždil.
Doplňuji:
Mával jsi a křičel ? Já ne.
90 % dobrého diskredituješ 10 % špatného !

anonym

Republice více práce – to je naše agitace
Kdo chodí po chodníku – nemiluje republiku

hurááááá
Doplňuji:
A vůbec, za chvíli jedu na odpolední šichtu. Heč!

jirkajirka

O tom Ti vyprávěl pan učitel??
Doplňuji:
..... Ano Zúčastňoval jsem jste se s mávátkem v ruce, láskou v srdci a radostnou jiskrou v oku. A i v dospělos­ti.Byl to krásný den plný hudby,květin a z podniku kdo šel dostal poukázku na párek a pivo nebo limonádu.Ti kteří šli v pracovním si mohli po průvodu oblečení nechat.Samozřejmě kdo byl ve straně a nějaký funkcionář co šlapal po zádech kamarádu na vyšší místo tem to měl povinné.ale takoví jsou i dnes co Tě napráší za kdejakou blbovinu,jen aby se zavděčili šéfovi nebo si udrželi své pracovní místo.Tak Ti přeji vše nejlepší dnes na Prvního Máje a i celém životě.Ten kdo stojí na chodníku nemiluje republiku. Hurááááá

huxa

Nikoliv. Mne nikdo nebude nakazovat, jakou mám mít náladu, když to zatím neumím ovládat ani já sám. Osobní papíry v té době byl pouze úřednický balast, narozdíl od dnešního zápisu, kdy i klasický člověk uzná, že jsou to vážné sociální problémy, když např. dotyčný krade.
Na internetu se normálně tyká.

anonym

Když jsem byla malá, hrozně jsem ten den milovala, všude lidi mávali mávátkama, bylo mi jedno, proč mávaj, mě se to jako dítěti hrozně líbilo, později jsem už nechtěla mávat, takže jsem se vždy nenápadně vypařila, i když jsem věděděla, že zas nějaká špína bude bonzovat, vždy z toho byl průšvih a nesnáším to dodnes, i kd
Doplňuji:
i když vím, že už je to o něčem jiném (omlouvám se, jsem na cizím pc a nějak mi to nejde)

ivzez

Původně jsem nechtěla vůbec reagovat,
ale po doplnění otázky mi to nedá:

JirkoJirko,
Vy znáte někoho, kdo „měl záznam v osbních papírech“
za neúčast v prvomájovém průvodu (já jsem se s tím nesetkala)?

Školy i zaměstnavatelé sice do průvodů „naháněli“,
ale velice senadno se nechali odbýt konstatováním,
že odjíždím a že se zúčastním jinde.
Pochopitelně to nikdy nikdo nekontroloval …

Takže do průvodů jsem nechodila tehdy a nešla bych ani dnes.
Doplňuji:
Omlouvám se (nějak jsem se zamotala v otázce a v odpovědích):
Ptám se Mirdase.

bolak

z okna

anonym

Jsem to řešil tak, že jsem pověděl, že budu v průvodu v místě bydliště (na horách) a stejně jsem nešel.

jjj123456789

Mirdas: Na internetu se vždy tykalo, ale vždycky se najde nějaký tydýt, který si potřebuje vykompenzovat malost jistého orgánu a chce, aby se mu vykalo.

Mc Merkurion

naprostý souhlas,a z takto položené otázky jsem taky pojal dojem,že tazatel je mladší než ČR…

anonym

máš u mne palec nahoru

Sůwa

U mne taky palec nahoru 🙂