Damiana

ani by nestačily řádky na popsání všeho...

Tak jako já k ní. Slušně, s respektem, vykáme si, ale jsme zvořilé a dovedeme se v pohodě zasmát. Tchýně není a nebude tvoje kamarádka. To je základní chyba, na kterou se nachytá kdejaká nezkušená nevěsta. Je to máma tvého muže. I když se bude tvářit jako milius, sleduje moc dobře, jestli si její syn vybral dobře. A když jí budeš tak brát a nedělat sama zbytečné dusno, a manžel bude v první řadě na tvé straně (ale se svou mamkou to bude umět), může to klapat.
Problém často nastává u tchýně, která ztratila partnera. O tom bych mohla psát romány – taková fakt někdy dovede udělat ze života jiným (i prodavačce v mlíkárně) peklo!

Z těch dvou možností předpokládám, že ty zažíváš doslova a do písmene tu první „variantu“…:-(

Další odpovědi
briketka10

ani by nestačily řádky na popsání všeho...

Maminky obou mých přítelů byly na mě moc hodné, jedna již zemřela na ni moc vzpomínám byla vážně laskavá, moc jsem si ji vážila ale ona mě taky, to se pozná :)
Byly si povahou hodně podobné obě narozené ve stejném měsíci a hodily se ke mě, ne že bych věřila ve znamení, ale něco na povahových rysech je zdá se mi pravda.

pizlicka

ani by nestačily řádky na popsání všeho...

cim vic me on miluje,tim vic se příčí tchyně.
Doplňuji:
lakeyscha-----tak si s ni povidej dál,a nezkousej ji nerespektovat.natoz mit jiny nazor.

johana 56

ani by nestačily řádky na popsání všeho...

Moje tchýně již bohužel nežije.Skutečně by nestačily řádky na popsání laskavého,milu­jícího a obětavého jedince,jakým byla.

Lakeysha

ani by nestačily řádky na popsání všeho...

zatím nejsem vdaná, ale maminka mého přítele je slušná a chytrá ženská, s kterou si mám o čem pokecat a kterou respektuju.
Doplňuji:
pizlicka: jseš strašně podjatá svejma zkušenostma. Všechny tchýně nejsou krávy, to je jen stupidní klišé. Třeba moje máma je švárovi senzační tchýní. Nikdy jim do ničeho nekecá, je na něj naprosto hodná i přestože má vůči němu svoje výhrady. Nedá to na sobě znát a ochotně ho pohostí…atd. A to už je s nim ségra léta, žádnej čerstvej vztah.