pizlicka

Jak se k této situaci postavit?

Má spolužačka,ktera je bezdetna-zdr.duvody,se seznámila před 5ti lety s muzem,ktery ma dvě děti.spolecne s jejím přítelem,deti vídala,hlavne jeho dceru si zamilovala.jenže po nejaké době,matka tech děti,deti zacla navadet-at si od ni nic neberou,ta mala holcicka ji zacla rikat,ze je kráva.rozhodla se,ze takto zit nechce a radeji vztah ukonci.pritel ovšem rozchod nechtek a slibil,ze bude zit spolecne s ni,v jejím rodnem meste.slib nedodrzel,a ona doposud zije odřízla od všech s nim,v jeho rodnem meste.a protože ona mu rekla,ze spolecne s ím deti vídat nebude,kyz si to ex nepreje,prestal je vidat i on.deti nevidel tri roky.a ted ji vyčíta,ze je to kvůli ní.kde je pravda? JDE O TO,ZE ME SPOLUZACCE JEJI PRITEL VYCITA,ZE KVULI NI NEVIDA DETI,PROTOZE ONA TO NEZVLADLA! ME TO PRIJDE POSTAVENE NA HLAVU,PROC DAVA VINU JÍ??

Nepoužívejte, prosím, opakovaně velká písmena, ztěžují porozumění textu.

Nejlepší odpověď
johana 56

Rozvodem vždy nejvíce trpí děti, proto by si rodiče měli tyto záležitosti otevřeně vyříkat jako dospělí a rozumní lidé.
Oba si po rozvodu zařídí život po svém, za minulostí by měli udělat tlustou čáru a snažit se dětem, které je spojují, nesnadnou situaci ulehčit.
Děti mají právo stýkat se s otcem i matkou v milé, přátelské atmosféře, bez zbytečného popuzování proti nové/mu partnerce/ partnerovi svých rodičů.
Zákazy a podobné nesmysly rozvoji osobnosti a hlavně rodinným vazbám moc neprospívají…
Můj názor.

Další odpovědi
gecco

Pizličko – ty píšeš červenou knihovnu, to jinak nejni ani možný…
😉
_____________­______________
…" ONA TO NEZVLADLA"…
No – ale to je její problém, ty si s ní o tom můžeš popovídat, můžeš ji poslat k psychologovi… To je asitak vše – víc s tím nenaděláš (a my tím méně)…
Ona musí CHTÍT něco řešit – pak to vyřeší…
Var.B – myšlenka, že změní chlapa je sice mezi ženami oblíbená, nicméně naprosto mylná. Může leda chlapa vyměnit za jiného.
😉

iceT

Proč dává vinu jí? Protože ON je ten chudák, co si nechává diktovat od přítelkyně i od ex. On za dětma mohl jezdit i bez současné přítelkyně, taky mohl dětem vysvětlit, že k dospělým se mají chovat slušně, viz oslovení kráva. Můj názor.

Drap

Tady ti asi nikdo nedokáže přesně odpovědět, nikdo nezná všechny podrobnosti. Nechápu dost dobře, jakou radu tady očekáváš.

bolak

Má snad vlastní mozek né? To že se s nimi nebudeš vídat ty ještě neznamená že on se s nimi musí přestat vídat taky. Bylo to jeho rozhodnutí, tak to prostě je, pokud má potřebu zbavit se zato vlastní zodpovědnosti a vinit z toho někoho jinýho, tak se na něj vyser a hotovo. Bude klid.

johana 56

Pižličko
Nezlobte se, prosím, ale spolužačka sama zaujala striktní a negativní postoj k možnému řešení právě tím … „že společně s ním děti vídat nebude..“

pizlicka

GECCO,ano,je jeji problém,ze to nezvladla.ale to je sna zodpovednost otce-jejího pritele,ne jeji.nemyslis?pre­devsim si myslim,ze ON si to mel vyridit s ex anedavat vinu pritelkyni.

gecco

Pizličko – ale ona si takového přítele našla, ona mu takové chování dovolí…
___
Já nemůžu psát, co by ten chlap měl nebo neměl dělat jinak – nemám ani nejmenšího tucha co dělá a proč…

Ale problém tvé přítelkyně tkví v ní, v její hlavě – že ´si to nechá´, že svolí s takovým jednáním partnera, se kterým nesouhlasí…
😉
Jak píšu – nasměruj ji k psychologovi, protože jediná cesta, jak něco změnit, je změnit především ji.

pizlicka

to je zajimavy uhel pohledu.osobne si myslim,ze hned poprvé,co pochopila,ze aby ji deti nadavali,a rozhodla se odejit proto ze vztahu,nemela se jím nechat premluvit.kazdopade si myslim,ze on měl byt ten zodpovedny,ona jen respektovala prani matky.prý z ucty k ní,protze ty deti rodila a ma pravo se takto rozhdnout.

gecco

Souhlasím s …„,a rozhodla se odejit proto ze vztahu,nemela se jím nechat premluvit“…
…„on by mel byt“… – to nehodlám hodnotit, vůbec nevím, VoCoGo…
Ale trvám na tom, že když ona něco dělá a současně si na to stěžuje (tobě), je něco špatně – a protože jde o ni, je špatně ona…
😉
Já si neumím představit, že bych si stěžoval na to, co dobrovolně dělám…
😉

pizlicka

kužátko moudré 🙂 bud chodíš k psychologovi na rady,nebo psycholog jsi.dělas kužátkům dobrou reklamu 😁

gecco

😉