tencosepta

Jak se k situaci na Ukrajině staví Bělorusko?

Zatím jsem neslyšel něco o tom, že by k těm masakrům něco sousední země vyjma Polska a Ruska něco řekly, a zrovna Bělorusko má s Ukrajinou dlouhé hranice, tak by se k tomu taky mohla vyjádřit.

Nejlepší odpověď
Hornisse

Nijak, snaží se být co nejvíce potichu, aby si jich nikdo nevšiml.

Na jednu stranu je Bělorusko dlouhodobě orientované na Rusko a nechce si to s nimi rozházet, na druhou stranu vidí mocenské snahy Ruska a mají reálnou obavu, aby se Rusové podobně nepokusili nasáčkovat k nim. A tak jsou raději zticha.