Jak se k něčemu dokopat?

Pokud jsem ještě pracoval, stihl jsem více. Je to tím, že si říkám, zítra je taky den?

Nejlepší odpověď
Andělé

Maňana (zítra je taky den-říkají mí příbuzní žijící ve Španělsku), je také momentálně můj problém. Nemůžu sehnat práci,ani s angličtinou a kdosi mi poradil se naučit němčinu,kterou u nás vyžadují.Když jsem chodila do práce,školy,veškerý nápor jsem stihla,ale teď,když nechodím ani do školy,práce nebo učiteli cizího jazyka,nemám tu správnou motivaci. Stále jsem doufala,že najdu práci a ušetřím tak na vysokou,po které jsem toužila. Ale peníze nemám,tak je pravda se naučit alespoň tu němčinu. Jenže tj.právě ten můj problém. Nikam nedocházím a to mne nemotivuje. Už jsem se sice rozhodla,našla jsem tu i rady,jakou knihu nebo co si koupit,ale maňana je zatím stále silnější než mé rozhodnutí. Navíc se mi řeč nelíbí,jako angličtina,kterou jsem se doslova s láskou a chutí učila.
Je opravdu těžké se do něčeho dokopat,když nás netlačí čas ani nic jiného. Chce to vůli,sebepřes­vědčení a hl.motivaci. Dostala jsem krásnou radu od -iv-,že i kdybych němčinu nevyužila v práci,dělám to hl.pro sebe. Takže když není pro co se dokopat,tak hl.pro sebe. A tj.přeci ta nejlepší motivace…:))
Přeju Vám i sobě,ať maňana už nad námi nevyzraje.:)

Další odpovědi
Damiana

Když máš víc povinností, musíš si čas umět zorganizovat. Tím pádem toho i víc stihneš, protože jsi pořád „v poklusu“. Jakmile člověk vypadne z jakéhokoli zaběhnutého rytmu, musí si své další a nové aktivity přizpůsobit novému režimu. A to jde obvykle hůř, když tam není nějaká pracovní povinnost. Začneš rozhodovat sám o sobě a tím pádem se naučíš i mávat rukou nad spoustou věcí – protože zjistíš, že ono se fakt nic neděje, když se to odloží.
Jestli ti to ale vadí a chybí (tento problém řeší často důchodci, lidé, kteří přišli o práci, studenti, kteří dokončili školu,…), musíš to sám nějak změnit.
Doporučuji ti najít si něco, co vyžaduje nějaký řád. Ať je to práce na zahradě, pes, pravidelné tréninky, nějaká zájmová činnost, při níž ale bude tvá dochvilnost důležitá. Nevím ale kolik ti je let a co je nyní tvou prioritou.

Drap

Těžko říct, čím to je. Je to ale den ode dne stále obtížnější. Nevím, jestli tě to potěší, ale určitě to neni jenom tvůj problém.

johana 56

Také já si tuto otázku občas položím,při zaměstnání se toho stihlo daleko vív.Možná přibývajícími léty,snad je člověk pohodlnější,po­malejší.Zřejmě slabá útěcha,ale nejste v tom sám.K ničemu se nedokopávám,žádné násilí.Snad proto,že jediné „musím“,které nelze odložit ,je jednou opustit svět…

Orange

Ne nadarmo se říká, že práce přesně vyplní čas, který na ni máš… Pokud teda máš celý volný den, většino toho uděláš stejně, jako když máš 3 hodiny času. Zkus si třeba něco přečíst na zenhabits.cz či mitvsehotovo.cz

terry

Je to jednoduchý.
Jak moc to potřebuješ nebo chceš? Podle toho děláš.

Naggi

Zkuste tuto knihu: http://www.cbdb­.cz/kniha-31935-snezte-tu-zabu-eat-that-frog ale spíš to bude otázka přístupu… Slyšel jste o proaktivním chování? Nejdříve by si člověk ujasnit cíl, proč jej chce dosáhnout, uvědomit si, kam chce svůj život směřovat, jakým člověkem chce být… Chcete něčeho dosáhnout? Tak věci neodkládejte ;) na toto téma bych zase doporučila tuto výbornou knihu: http://www.cbdb­.cz/kniha-56532-promena-switch-how-to-change-things-when-change-is-hard

otaznik007

Řekni si, že prostě musíš. Nebo si za splněný úkol slib odměnu. Jo, jo, čas. Běží a běží a běží…

PS: Mám stejný problém…

johana 56

Česílko,gratuluji k úspěšnému vykročení vstříc aktivitě.Odpovědi Andělé a Damiany i mně vedou k zamyšlení a moc za ně děkuji.Zřejmě nejtěžší bude překonání pocitů nepotřebnosti a zbytečnosti se o cokoli pokusoušet.A ta poslední jistota snad ještě chvíli počká…

Andělé

Ahoj Johanko :), děkuju,to mě i jistě Damiánku moc těší.:))
To máš velkou pravdu,to bude na tom to nejtěžší…Překonat sama sebe je kus práce…:)

Damiana

Těší, těší:-))

Andělé

:)))

anonym

Mohu říct, že mám své Andělé. Díky ti jsem si udržel bonitu v jednom finančním domu, a doma jsem to trošku zkulturnil.

Andělé

Andělé mají upřímnou radost z úspěchu druhých.:)) Je to jako pohlazení po duši.:))
Česílko,moc Ti fandím,klobouk dolů!!! :))

johana 56

Já děkuji za „andělské naťuknutí“,občas červíček přece jen zahlodá a trošku vůle probudí.

Andělé

Jéé,Johanko,teprve jsem si všimla diskuze :), Vaše slova hřejí…já moc děkuji Vám…:))

anonym

Dnes jsem udělal první krůček, díky za nakopnutí, tohle jsem potřeboval.

Andělé

Česílko,tj.NÁDHERA! Ze srdce Vám gratuluju!
Mám obrovskou radost,jistě i ostatní…:))

anonym

díky všem,
Andělé líbí se mi odpověď a nutí k jedné věci, když už nic, tak aspoň pro sebe, časem se využití najde.
-
Damiana, ano, rozhoduješ o sobě a na mě nezáleží, 50, teď jsem pomohl kámošovi s kredity, co dělat, něco jsem sepsal, dodal kontakt, který potvrdil co jsem sepsal, aby to získal zpět, aspoň něco se zase povedlo, pomoci druhému.
-
Johana 56, ano, poslední tři slova jsou jistota.
-
terry, nepotřebuji, ale chci, bohužel to většinou odsouvám.
-
Orange, to mi připadá jak citát, ale vystihuje to podstatu.
-
Naggi, z knih se dá čerpat spousta moudra, ale uvést do praxe je problém.

Andělé

Česílko,děkuju,jsem ráda,že se odpověď líbí a že Vám věta od -iv- také něco dala.:)
Někdy si neuvědomujeme,že vše co děláme,děláme i pro sebe. I Vaše pomoc druhým,je přinejmenším dobrý pocit sám ze sebe a to není málo.
Tak teorii máme,teď už zbývá hurá do praxe…
Tak ať se nám zadaří…:))

anonym

Drape, díky, nepotěšil si mne, ale zkusím to.

Drap

Nechtěl jsem zarmoutit. Ten první krok je asi vždy nejhorší. Jak už se začne, s čímkoli, tak pak už to většinou jde.