Mili @

Jak se jmenujou ti chlapíci, co nosí dárky v jiných zemích??

my máme samozřejmě našeho Ježíška !!!!!!
Doplňuji:
je jich hodně, ve Švédsku, ve Francii.....

Nejlepší odpověď
kropitko

V Chile s nimi přichází starý pastýř Viejo Pasquero, v Brazílii zase vánoční muž Papai Noel. V mnohém se oba podobají Santa Klausovi.
V Kolumbii má nadílku na starosti klasický Ježíšek, zvaný El Niño Jesus. V Argentině si ovšem děti na dárky musejí počkat až do Tří králů. Večer 5. ledna nechávají pod svými postýlkami bačkorku, do které jim trojice putující do Betléma nasype během noci bonbóny a čokoládu
O roznášku dárků se v Itálii dělí Ježíšek, Befana a Babbo Natal
Červeně oblečený Joulupukki vzbuzuje u finských dětí patřičný respekt
Na Islandu nenaděluje Ježíšek ani Santa Klaus, nýbrž třináct trpaslíků
Štědrovečerní nadílku v Maďarsku obstarává Jézuska

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/vano­ce/218110-vanocni-nadilku-obstarava-nejen-jezisek-ale-i-trpaslici-ci-vanocni-muz.html

Další odpovědi
annas

POodívejte se do odkazu. Přečtěte si, kdo v které zemi naděluje.

Zdroj: http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-vanocni-priloha/105279/kdo-nosi-darky-jinde-v-evrope.html

iceT

Znam akorat dědu Mráze a Santa Klause,ono je jich vic?

Bumbes

U nás se jim teď říká: „Lobbisti“
Poslanci, senátoři a další státní úředníci je móóóc dobře znají.

anonym

Mohlo jich být o jednoho víc,to když soudruzi v padesátých letech usoudili,že se s nějakým Ježíškem musíme vypořádat.Po bolševicku,to dá rozum.
Padaly návrhy,jeden si pamatuji.Naše socialistické domácnosti měla obrážet „Bába Štědrovka“. Zřejmě na tanku.