nikeroska

Jak se jmenují „skupiny“ které zastávají českou (bílou) rasu? Našla jsem neonacismus jsou ještě jiné?

Prosím raďte ;) děkuji
Doplňuji:
Pane Dědo Loutko! Vzpamatujte se sám, je to odpovědi.cz je servr na který se mají dávat otázky na které neznáme odpovědi. Takže!!!!

Nejlepší odpověď
annas

Nejen u různých skupin se setkáváme s projevy extrémismu, antisemitismu, anarchismu, nacionalismu.

Jinak pro různé nenávistné ideologie (nejen u nás) se používá pojem xenofobie – zahrnuje rasismus, šovinismus, nacionalismus či fašismus. .

Doplňuji:
Xenofobie je základem různých nenávistných ideologií, jako je rasismus, šovinismus,
nacionalismus, fašismus apod.

Diplomová práce z OBN (MASARYKOVA UNIVERZITA, PEDAGOGICKÁ FAKULTA,
Věsník MŠ, učební osnovy pro SŠ atd.

Další odpovědi
Děda Louda

S tou českou rasou vedeš. To si nech patentovat. Najdřív se ale vzpamatuj.

anonym

Oficiální název mají „České militantní neonacistické hnutí“ (viz výklad na portálu Ministerstva vnitra), v obecné souvislosti je používán termín bílý nacionalismus, viz odkaz ve zdroji a další citace:
Xenofobie je politický a odborný sociologický termín. V doslovném překladu znamená strach z neznámého. Často se slovo používá k označení strachu z cizinců, či při obavách z jejich tradic a odlišné kultury. V politické rovině je pojem používán ve významu „odpor proti imigraci bez integrace do společnosti“.
Abstraktně se slovo používá jako strach z neznámého, či z cizích věcí.
Na rozdíl od pojmu rasismus se může vztahovat i k jiným (inteligentním) živočišným druhům, i když takové použití se zatím objevuje převážně jen ve sci-fi nebo fantasy.
Xenofobie a rasismus jsou odlišné pojmy, jak už bývá pravidlem, nesprávná a poškozující odpověď mívá nejvíce bodů od oklamaných uživatelů.
Pokud si někdo plete pojmy v soukromí, je to jeho věc. Ovšem jakmile je hlásá jako tvrzení na otevřeném webu, jedná se šíření pokřivených ideologií.
Pro ujasnění pár věcných definicí:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ra­sismus
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bln­ick%C3%A1_stra­na
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuji-skupiny-ktere-zastavaji-ceskou-bilou-rasu-nasla-jsem-neonacismus-jsou-jeste-jine
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/B%C3%A­Dl%C3%BD_naci­onalismus
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­onacismus
Doplňuji:
Dalších 197 odkazů na dané téma na zdejším webu:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=rasismus

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/stu­die-ceske-militantni-neonacisticke-hnuti-aktualni-trendy.aspx

led

Prosím o doržovaní aspoň minima slušnosti!
Ad nikeroska, zjavne ste sa nechtiac pomýlili správne má byť Děda Louda, to je iné než akási bábka (loutka).
Děda Louda má pravdu, že česká rasa nejstvuje, je český národ, český lid, český člověk, Česká republika… , takže na vašu zjavne v rýchlosti písanú otázku odpoveď dal!! Český lid sa skladá z ľudí rôznych rás.
Alebo ste objavili novú ľudskú rasu?
Odpoveď na vašu otázku: ľudia uprednostňujúci jednu rasu (bez ohľadu na to, ktorú) nad ostané, majú jednotný názov: rasisti
Doplňuji:
oprava definície (ach tie moje rýchle prstíky):
ľudia, uprednostňujúci jednu rasu (bez ohľadu na to, ktorú) nad ostatné, majú jednotný názov: rasisti

arygnoc

dovolím si upresniť niektoré pojmy (ako urobila led):
česká rasa neexistuje.

sú len 4 ľudské rasy (plemená):
europoidná (do ktorej patria aj Česi, ale mimochodom aj Rómovia, Huni (Ugrofíni), Germáni, Románi, atď.)
mongoloidná (žltá)
negroidná (čierna)
australoidná (ostatné)

Česi sú iba (bez akéhokoľvek urážlivého podtónu) národnosť patriaci do národa Slovanov.

Iba toto som chcel upresniť.

anonym

Vážení kolegové, tato otázkla zřejmě „rozhodila“ všechny, i ty zdánlivě velmi rozumné registrované.
Tak tedy – bílou rasu v této republice mají ochraňovat: prezident ČR, parlament, senát, justice, policie a úřady.
Rozhodně ne militantní, nacistické a národností „bojůvky“ a tím spíše ne neonacisté, či příslušníci Dělnické a jiných stran (včetně Půlnočního národa aj). Ti by to sice dělat neměli, ale jsou nejspíš jedni z mála, kteří se snaží dosáhnout spravedlnosti pro široké masy bílých obyvatel republiky.
O hnutích zabývajících se jakýmkoli směrem extrémizmu je možno si na internetu přečíst spoustu materiálů. Co z toho lze ovšem hodnotit jako informace nezkreslené, to je otázkou, na niž stěží kdo dokáže zodpovědně a přesně odpovědět.
Objektivita v ČR se vytratila neznámo kdy a neznámo kam.

Opět se kvůli zdánlivě nevinnému dotazu strhla přestřelka s poněkud urážlivým podtónem.
Pokud chce tazatelka odpověď na svou otázku, tak určitě najde spoustu článků zaměřených na protirómské téma a najde i nejednu organizaci, která se staví na stranu bílé většiny. Nechtěla nejspíš defenice o tom, co je extrémizmus apod. Jedna z největších stran vystupujících v tomto směru byla i Republikánská strana Dr. Sládka.
Přiznám se, že i já bych dnes měla dost práce s tím zorientovat se, kdo vlastně v ČR dbá o zájmy občanů a svých voličů.

led

Páni, mám pocit, že vaša diskusia je vhodná inde, nie sem. Možno do hospody 4.cenovej skupiny. Nie je vôbec k danej téme. ´Nikeroska´ sa pýtala, zjavne nerozumie pojmu a chcela vysvetlenie, nie počúvať náreky ukrivdených…

annas

Rasismus je ideologie, představující soubor koncepcí vycházejících ze strachu z cizího (zde lze spatřit spojitost s pojmem xenofobie) a tvořících jeho ideologickou nadstavbu.
Předpokládá fyzickou a duševní nerovnost lidských plemen (ras) a rozhodující vliv rasových odlišností na dějiny a kulturu lidstva.

Tvrdý rasismus je veřejně proklamovanou ideologií (fašismus, šovinismus, nacionalismus apod.) jehož podoba je značně agresivní. Jejich nositeli jsou právě společenská a politická organizační seskupení.

http://www.mul­tikulturazlin­.cz/l.php?id=8

annas

Ještě poznámka ze stejného zdroje:

Mezi nejčastější xenofobní projevy v České republice patří rasistické chování vůči romských obyvatelům.....

annas

Definice sociologická a filozofická nám xenofobii charakterizuje jako strach z toho, kdo přichází z ciziny, z cizího prostředí, mimo vlastní sociální útvar. Xenofobie je spojena s velmi silným heterostereotypem (způsob posuzování jiných na základě tradice své etnické či národnostní skupiny) a také autostereotypem (způsob posuzování své vlastní etnické či národnostní skupiny).

http://www.re­feraty10.com/re­ferat/Sociolo­gie/1/tema-1-43-Sociologie.php

Xenofobie je základem různých nenávistných ideologií, jako je rasismus, šovinismus, nacionalismus či fašismus

annas

Stále doplňuji možnost ověření z mnoha zdrojů.

Slovníček základních pojmů
www.mkc.cz/uplo­aded/download/szp­.doc

XENOFOBIE (www.varianty.cz)
Xenofobie tedy označuje odpor, nepřátelství, nedůvěru ke všemu cizímu, strach před ním.
V mnoha ohledech lze xenofobii považovat za zastřešující pojem pro všechny druhy etnocentrismu, eurocentrismu, rasismu a další koncepty, jejichž základ spočívá v dělení lidstva na my – oni, přičemž za měřítko toho, co je dobré, správné a přijatelné jsou apriorně považovány hodnoty, normy a ideje vlastní (tedy „ty naše“).

annas

Opravdu tedy nemá rasismus nic společného s xenofobií?

anonym

Ano, má společnou fóbii a nenávist či strach z cizího, toť vše.
Každý výraz má svůj přesný význam, jinak by se přece neodlišovaly. Rasismus není xenofobie a xenofobie není rasismus.
Významově je rasismus založen na odporu k rasám, kdežto xenofobie nemá s rasou nic společného.
Otázka zněla na bílou rasu.
Nadsazeně lze účelově mystifikovat, že vlastně všechno souvisí se vším.
Ale při seběvětší nepřesnosti při formulaci otázky, se na toto tazatelka rozhodně neptala, naprosto shodně jako se jiná neptala na krevní oběh, ale zcela jasně na prostý důvod způsobu pití žirafy.
Ostatně led hned pode mnou, to píše jasně, při rozmělňování kategorií nakonec dospějeme k tomu, že oba pojmy jsou vyjádřeny slovy.
Takhle manipulují demagogové, ne soudní intelektuálové.
Při takovémto pohledu by byly naprosto zbytečné veškeré definice a encyklopedie světa.
U konkrétního hesla je konkrétní význam, nic víc.
Odtažité úvahy tazatele nezajímají, zajímá ho význam zcela přesného pojmu, s nímž se setkal a logicky očekává jasnou odpověď k věci.

led

má,
zjednodušene matematicky vyjadrené
Rasizmus je množina vložená do množiny Xenofóbia, v ktorej sa vzájomne pretína s ďalšími vloženými množinami.
Možno si to i nakresliť ako plošný kruhový utvar s vloženým množstvom navzájom sa pretinajúcich a rôzne veľkých plošných, nemusia byť len kruhové, útvarov.
Veľmi jednoduché, nie?

vagra

Předcházím opravě CML a opravuji na – …objektivně napravuje…:-D

fcoop

Ty jsi prejdoktore fantastickej. Začínám zřejmě trpět axlofobií.

vagra

Fcoope, nedávno tady někdo zpochybnil existenci CML.
Dlouho jsem se bláhově domníval, že Centrálním Mozkem Lidstva, by mohl být pojmenován nějaký neomylný přístroj /počítač/ vymyšlený týmem/pro zdejší CML-teamem/vzdělaných lidí, který objektivnapravuje především z á s a d n í chyby a omyly lidí.
Opravuji svoji doměnku. Kdepak počítač!
CML, byť se tady pohybuje pod pseudonymem, se na „Odpovědích"chová, jakoby byl živým člověkem!
Projevuje se především opravami překlepů a s radostí sobě vlastní, vnucuje své "geniální“ myšlenky zdejším uživatelům.
Přitom zásadní chyby a omyly některých vyvolených, zásadně přehlíží.
Že jde vskutku o živého člověka, mě přesvědčila skutečnost, že se zdejší CML, nakazil nehezkou lidskou vlastností/nemocí/, jakou je závist. Myslím tím hodnocení správných odpovědí a počet bodů, za ně, po zásluze obdržených.
Těžce také nese popularitu těch lepších.
Obzvláště ho iritují lidé, vzdělanější a slušnější. Zejména si vychutnává lidi, kteří se nedovedou bránit jeho obhroublým poznámkám.
O jeho předvádění se a flirtování, raději pomlčím. To je také přístrojům cizí. 😁

S tou fobií, máte pravdu. Včetně jejího názvu. 😁

www

No, pokud zacneš o odpovědích víc přemýšlet a prostuduješ si odkazy paní An. i Dr. v souvislosti s otázkou, možná změníš názor.;-) Samozřejmě, nijak tě nenutím.
Zkušenost.

fcoop

Milý www – to je problém – neumím totiž přemýšlet.
S tím se potýkám celý život.N a š t ě s t í existují lidé,kteří přemýšlí za ostatní.

Nebo si to alespoň myslí.

Kontrolní otázka:
Co by mohl znamenat výraz–„Žabomyší válka“?

www

Tak především ti nevěřím, že neumíš přemýšlet! 😉
No a ten termín.. celý tento server je jedna velká „válka“. Ale: vadí mně ta viditelná urputnost některých uživatelů (víme koho mám na mysli) při uvádění odkazů „za každou cenu“, aniž by přemýšleli. Palce, palce a opět jen palce 😁.
Pokud něco vím studiem, nebojím se to zveřejnit. Na češtinu je dobrá, jinak jen bezhlavě opisuje a slepě věří netu s neomylným přesvědčením, že má pravdu. Mně osobně to ovšem připadá hloupé. Proto moje reakce!

anonym

ad www, místo věcné argumentace, potrefení jen v diskuzi obhajují svá nekritická bodování a používají osobní a emotivní výpady. Já jen glosoval zřejmé rozpory, aniž bych kohokoliv jmenoval.
Přitom formulace otázky byla jasná – jak se říká (zjednodušeně řečeno) českým rasistům.

  1. Na přímou otázku nikdo neodpověděl – snad kromě Dědy Loudy.
  2. Prvotní odkaz z MV, je jediný u nás platný právní výklad, vše ostatní jsou jen filosofické a subjektivní úvahy.
  3. Xenofobie je pasivní strach ze všeho cizího a s rasou nemá nic společného. Kdežto bílý rasismus je agresivní, založen právě na rasové teorii a lynčuje a vraždí. I skinové v Česku adresně útočí a napadají.
  4. je to stejně dogmatické, neznalé a primivistické, jako dávat rovnítko třeba mezi pacifisty, kteří odmítají zbraně nebo službu v armádě a fašisty, kteří mají na svědomí miliony životů, (obětí jen pro svůj původ).
  5. Spekulace o závisti jen pokračují v duchu – „podle sebe soudím tebe“. A preferovat populismus na úkor faktů a pravdy, samo o sobě obnažuje hodnoty a preference kritiků. Stejně jako zneužívání zdejšího nešvaru, degradace do vágní chatovací roviny, což dle odborníků, bývá právě u těch jedinců, co si takto nahrazují a kompenzují svou sociální deprivaci v soukromém životě.

fcoop

Velký žvátora