Jak se jmenuje znak, který se používá u parciální derivace?

ani můj profesor na vysoké škole netušil jak se jmenuje…:D

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Vypadá jako obrácená šestka – asi takhle: ∂, je popsán jako „znak parciální derivace“, ale zatím pátrám, jaké zastupuje písmenko.
Doplňuji:
Z Encyklopedie navajo.cz:

Parciální derivace funkce f s ohledem na proměnnou x je reprezentován jako ∂, zakulacený ' d ' známý jako symbol parciální derivace, který se shoduje s malým řeckým písmenem d a je vyslovován jako jeho protějšek angličtiny “d” – tento zápis byl nejprve představen Legendreem.

Další odpovědi
hanulka11

Parciální derivace se značí obdobně jako obyčejné derivace, pouze místo symbolu d se používá symbol ∂, např.: značí parciální derivaci funkce f podle proměnné y.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­rivace#Parci.C3­.A1ln.C3.AD_de­rivace

Děda Louda

Z jiného pramene se mi podařilo ukořistit tuto zmínku:

http://img.na­dapenny.com/t20/110­89/nadap080834962­200230.jpg

quentos

… jenže ani tam ten název, Hanulko, není ;{))> říkaj tomu tam jenom „znak“