jak se jmenuje zahrada jejíž historie spadá až do roku 1863?

jak vznikl její netradiční název,a zámek sní související?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda máte na mysli tuto zahradu. Našla jsem, že v r. 1863 vznikla nejstatrší střešní zahradu na zámku v Lipníku nad Bdčvou.
Historie zahrady spadá až do roku 1863, odkud pochází první skica tužkou s návrhem vybudování terasy nad budovou koňských stájí. V době svého vzniku šlo o první střešní zahradu v zemích severně od Alp. Současná podoba střešní terasy s novou železobetonovou konstrukcí byla vybudována v letech 1910 – 1911 podle projektu firmy Eduarda Asta z Opavy.

Tato nejstarší střešní zahrada v České republice byla v minulých letech rekonstruována. byla v této fázi nejprve očištěna tlakovou vodou a pískováním. Následně byly provedeny zkoušky stávajících betonů, které prokázaly dostatečnou kvalitu i po stránce pevnosti. Pod úrovní původní zeminy však byl jejich povrch porušený s obnaženou výztuží.

Zdroj: http://www.izo­lace.cz/index­.asp?module=Ac­tiveWeb&page=Web­Page&DocumentID=2279

Další odpovědi
hanulka11

Hledala jsem moc a moc a napadly mne ......

Chotkovy sady.
Najdete je na Letné, Praha 7, Holešovice. Na severu jej vymezuje Letenská pláň a Kostelní ulice, na východě ulice Františka Křížka, na západě bývalá hradební zeď bašty sv. Tomáše a ulice Badeniho, na jihu svah k nábřeží Edvarda Beneše. Je to velmi rozlehlý park, cca 25 ha v různých nadmořských výškách, od 192 do 230 metrů. Současný název pochází z roku 1919. Je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.

Park je celoročně a celodenně (i v noci) přístupný veřejnosti. Je využíván lidmi všech věkových kategorií jak k promenádním procházkám, tak ke sportovnímu vyžití. Je zde i hřiště pro malé děti a dvě restaurace. Jedna je v zámečku a druhá, spíše komorní v Hanavském pavilonu.
Místo od nepaměti sloužilo jako tábořiště vojsk. Kdysi zde byly také vinice, ale i kamenolomy. Později zde proběhly slavnosti – korunování Přemysla Otakara II. Místo jakoby bylo začarováno, mnoho staveb zde realizovaných vzalo za své v dalším běhu času a tak zde již nenajdeme ani kapli sv. Máří Magdalény, ani viničný zámeček Belvedér, ani Stalinův pomník.

Ještě něco k historii místa. Začátkem 19. století většinu pozemků na Letné nakoupil Jakub Wimmer. Došlo k rozkvětu vinic, byla založena vinárna s belvedérským vínem a moštem. V 60. letech 19. století ale pozemky začala vykupovat pražská obec a přeměňovat ve veřejný park. Holé letenské svahy se započaly zalesňovat. Nakonec byla postavena novorenesanční restaurace podle architekta Vojtěcha Ullmanna a to roku 1863. Podle historických dokumentů bylo vysázeno na 150.000 stromů a jejich pořízení stálo obec 12.000 zlatých.

Tak založil v r. 1832 i nejstarší veřejný park ve východní části Královské zahrady nedaleko Letohrádku královny Anny. Byl to park anglického typu s původním názvem Obecní nebo Lidová zahrada (Volksgarten), od roku 1841 slavnostně pojmenována podle svého zakladatele Chotkovy sady. Autorem plánu byl patrně Josef Fuchs, veškeré práce vedl zkušený zahradník Jiří Baul, financovány byly z obecních prostředků. Založení parku navázalo na stavbu Chotkovy silnice v letech 1831 – 32, která spojila Malou Stranu s Mariánskými hradbami a nahradila starou velmi příkrou úvozovou cestu zvanou Myší díra.

http://www.tu­ristika.cz/mis­ta/chotkovy-sady

Zdroj: http://www.ces­tovatel.cz/clan­ky/park-letenske-sady/

hanulka11

Jestlipak nám burak sdělíš ,zahradu na kterou ses ptala?

anonym

ano měla jsem na mysly zahradu jejíž jméno je zelená střecha