Irisa

Jak se jmenuje tento film?

Určitě ho všichni znáte, nebo alespoň tu hudbu z něj už každý slyšel.
Má několik dějových linek a každá z nich je o drogově závislém člověku: například starší paní, která se měla dostat do televize a aby zhubla do svých šatů, začala brát nějaké pilulky, na kterých byla později závislá. Další děj byl o černochovi, ale víc už si nepamatuju.
Film je známý především kvůli jedné hodně smutné skladbě, která v něm hrála.
Jak se tedy tento film jmenuje?
Doplňuji:
omlouvám se, že je tu otázka podruhé, nějaký omyl :/

Nejlepší odpověď
Marty22

Není to tohle?

Requiem za sen (USA, 2000, 102 min)

Neskutečně silné drama tehdy ještě nepříliš známého artového režiséra Darrena Aronofskyho, které se stalo legendou. Příběh mapuje neutěšený život hrstky vzájemně propojených postav, které postupně ničí drogová závislost. Jako jedna z nich je zde vhodně vybrána i televizní obrazovka – na první pohled neviditelná, ale všudypřítomná droga moderní doby. V hlavních rolích excelují Ellen Burstyn, Jared Leto nebo Marlon Wayans. Dokonalost snímku podtrhuje geniální hudba Clinta Mansella a progresivní prvky Aronofskyho filmové řeči.

Soundtrack k filmu – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jsQV23mr-LM