Jak se jmenuje tento český film?

Film vypráví o klukovi z menšího města, někdy kolem 1. republiky; musí natřít plot ale za nějaké lístečky do školy dovolí spolužákům, aby ho natřeli za něj, on si potom ušpiní ruce od barvy aby si tetička myslela, že celý plot natřel on sám. Taky lezou žebříkem přes okno do nějakého kabinetu pro ty školní lístečky, za kterou dostanou na konci roku knihu. Na konci snad i jsou v nějaké zřícenině a snad tam je i pohřeb, pokud si to nepletu s jiným filmem. Dívají se přes zeď na pohřeb a nějaký jeho kamarád snad žije v poli (?:D) a všichni pořád běhají po kolejích a za vlakem.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…Páni kluci http://www.csfd­.cz/film/7275-pani-kluci/prehled/

Nerevarin: …no,ono to možná bude tím,že: „Předloha: Mark Twain (kniha) http://www.csfd­.cz/film/7275-pani-kluci/prehled/“ > to jen pro obasnění oné krádeže…Páni kluci je dětský film natočený režisérkou Věrou Plívovou-Šimkovou v roce 1975 podle knihy Marka Twaina Dobrodružství Toma Sawyera.https://cs­.wikipedia.or­g/wiki/P%C3%A1ni­_kluci

Další odpovědi
anonym

Páni kluci – McMerkurion to má dobře

Nerevarin

Přiznám se, že jsem netušil, že je to film Páni kluci, ale přesně ta scéna s tím plotem je vykradena od Marka Twaina z knihy Tom Sawyer (nebo dobrodružství Toma Sawyera) či ze seriálu, který byl podle této předlohy natočen.

Tanečnice

Určitě jsou to Páni kluci

klumprt

Hergot, konečně jsem jednou poznal film hned a zase mi někdo vyfouknul odpověď. 🙂

Mc Merkurion

…konečně někdo pořádně popsal film, že se dal poznat hned…