Jak se jmenuje ten bordel co vzniká v uchu a k čemu slouží? Jak jej nejbezpečněji a nejjednodušeji z ucha odstranit?

Nejlepší odpověď
Hykam

Je to ušní maz, tvoří se proto, aby z ucha vyplavoval prach a jiné nečistoty.
Nejbezpečněji ho odstraníte návštěvou ORL kde Vám uši vypláchnou. Nedávno jsem viděl i reklamu na ušní svíčky, ale když jsem se zeptal v lékarně tak na mne koukali jak na debila.

Další odpovědi
Andělé

Prominte Hykam,nejdřív mě pobavila otázka a pak Vaše odpověd… Vzpoměla jsem si na Šreka,jak si čistil uši…:-))
Ale jinak jste to pěkně vysvětlil a také jsem o svíčkách slyšela,asi nejsem normální,ale tahle představa mě vždy rozesměje…

iceT

K domácímu čištění uší jsou vhodné vatové tyčinky,ovšem je dobré znát správný postup.Tyčinkou by se v uchu mělo jemně kroužit,aby nedošlo k poškození ušního bubínku.Nikoliv tahat tyčinku tam a zpět,to si ušní maz akorát zastrkáte víc do ucha.
O ušních svících jsem taky slyšela.

led

K ušným sviečkam – starý ľudový recept. Spraví to akákoľvek sviečka – nesmie mať veľký dym.
Teplo plameňa sa pomocou (papierového) lievika dostáva k ušnému mazu. Svojim teplom ho uvoľňuje, mení jeho hustotu a vyplavuje z ucha von.
Toť vše.
Odpozorované a odskúšané prakticky.
Ps. robí to aj ušný lekár.

martyuno

Všichni odpovídající měli ve svých odpovědích pravdu i já slyšel o ušních svíčkách,viz odkaz

Zdroj: http://www.na­turlife.cz/na­bidka/jak-funguji-usni-svicky