Jak se jmenuje tato snad náletová dřevina?

Vypadá to jako „nosy“ – jen v uschlém lusku je pod sebou mnohem více kulatých semen. Nezralý lusk vypadá skoro jako lusky hrachu (ze stromu toho visí tuny) – ovšem velmi hořkého hrachu v lepkavé hmotě. Když uschne, pak je to placatý hnědý lusk o něco delší než „nos“ → ovšem koukají z něj kupole schovávající semena – kuličky. Nemohu si vzpomenout, copak je to za strom?

Ne, javor to vážně není – ten nemá kuličky v lusku, ten má „nosy“. Snad ty lusky jsou nejlepší identifikací – nezralé lusky vypadají jako zelené kuličky na provázku. Někdy jsou články spojené, jindy je mezi nimi „provázek“. Roste to všude v parcích, alejích, … Pod pojmem lusk jsem to právě nenašel, tak netuším, jak se onomu obalu semen říká.

Nejlepší odpověď
gecco

Nevím, co mýslíš „nosem“ – ale strom by mohl být rohovník – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rohovník_o­becný …
😉

Další odpovědi
redy

Hele, není to Javor?

ratava

  • až na tu velikost „o něco delší než nos“ by to mohla být katalpa…

…ale ty nosy mi tam moc nepasují, jen to:„Nezralý lusk vypadá skoro jako lusky hrachu (ze stromu toho visí tuny). Když uschne, pak je to placatý hnědý lusk“…

popř. trnovník, štědřenec… co listy? Tvar, velikost… Samotný strom?

marci1

Máš na mysli javor mléč /Acer platanoides/ ? 🙂
http://flora.u­pol.cz/kvetena/in­fo/251-Acer-platanoides.html